Prognozy dla rynku nieruchomości w Polsce na najbliższe 20 lat

how-to-start-real-estate-business

Rynek nieruchomości w Polsce należy do branż, które nie dotyka kryzys. Zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, można zaobserwować sporą dynamikę i nieustanne zainteresowanie. W najbliższych latach raczej nie powinno się to zmienić, choć pewne problemy mogą mieć osoby, które kupują nieruchomości na kredyt.

Na rynku nieruchomości pierwotnych dobra passa trwa. Firmy deweloperskie mają pełne ręce roboty, oferując coraz ciekawsze rozwiązania w doskonałych lokalizacjach. Nowoczesne budownictwo w ostatnim czasie uległo sporym przeobrażeniom, gdyż musiało dostosować się do zmieniających się oczekiwań klientów. Aktualnie dużą popularnością cieszą się duże, przestronne mieszkania, w doskonałych lokalizacjach i z dobrym dojazdem.

Rynek nieruchomości wtórnych radzi sobie nieco słabiej

Nieco mniejsze zainteresowanie można zaobserwować na rynku nieruchomości wtórnych, które często trudno sprzedać. Osoby, które chcą zbyć nieruchomość, czekają nawet miesiącami na klientów. Nie jest to kwestia kiepskiego działania agencji nieruchomości, a raczej zainteresowania, które jest zdecydowanie mniejsze. Osoby, które chcą sprzedać nieruchomość, szukają więc innych rozwiązań niż korzystanie z usług pośredników, które jest nie tylko drogie, ale też często pozbawione efektów. Dobrym rozwiązaniem, które w ostatnich latach jest coraz bardziej popularne, jest korzystanie z usług firm skupujących nieruchomości. Ma to sporo zalet, których nie znajdziemy w zwykłych agencjach nieruchomości. Skup mieszkań Warszawa to doskonała propozycja dla osób, które chcą szybko sprzedać nieruchomość bez długiego czekania na potencjalnych kupców. Firma oferuje szybką wycenę, załatwianie wszystkich formalności i pewność szybkiej wypłaty gotówki. Taka forma sprzedaży mieszkań świetnie sprawdza się w przypadku osób, które szybko chcą sprzedać mieszkanie, gdyż zmieniają miasto, czy nawet kraj zamieszkania.

Coraz trudniej o korzystne kredyty mieszkaniowe

domek w holandiiNa rynek nieruchomości duży wpływ ma również polityka banków. W ostatnich latach można zauważyć spore obostrzenia, jeśli chodzi o kwestie przyznawania kredytów hipotecznych na zakup domu czy mieszkania. Nie ma obecnie żadnego banku, który umożliwiałby kredytowanie wartości całego mieszkania. Wszystkie banki wymagają dziś od kredytobiorców sporego wkładu własnego, dlatego też wiele osób wstrzymuje się z zakupem nieruchomości, gdyż najpierw przez kilka lat musi gromadzić środki na wkład własny.

Osoby, które decydują się na zakup nieruchomości w kredycie, coraz chętniej wybierają usługi tych firm deweloperskich, które nie tylko sprzedają mieszkania w świetnej lokalizacji, ale również oferują kompleksowe pośrednictwo w kontakcie z bankami. Dla klientów to dobre rozwiązanie, dzięki któremu mogą zaoszczędzić sporo czasu na załatwianiu formalności związanych nie tylko z zakupem nieruchomości, ale również z uzyskaniem dobrego kredytu na odpowiednią kwotę.

Przeczytaj także:
Jak wybrać kredyt hipoteczny w czasach pandemii?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *