W jaki sposób program magazynowy pozwala zaoszczędzić czas?

Engineer man working in robotic factory while monitoring the project on smart tablet – Tech industry concept

Procesy logistyczne w Twojej firmie pochłaniają zbyt wiele czasu? Sprawia to trudność z optymalizowaniu ich kosztów i nie pozwala realizować dużej ilości wysyłek w odpowiednio krótkim czasie? Rozwiązaniem tej kwestii jest program magazynowy, który pozwoli zoptymalizować czas pracy w magazynie. Dowiedz się, jak przełoży się to na wydajność i koszty procesów magazynowych i logistycznych.

Program magazynowy – optymalizacja wszystkich procesów magazynowych w firmie

Nowoczesny program magazynowy, taki jak m.in. dostarczany przez DataConsult ExpertWMS, daje możliwość zoptymalizowania wszystkich procesów magazynowych, jakie zachodzą w firmie choćby przy przyjmowaniu i wydawaniu towary czy kompletacji zamówień. Skrócenie czasu pracy przy jednoczesnym podniesienie jej wydajności jest możliwe dzięki zróżnicowanym funkcjom, takim jak:

  • możliwość pracy w czasie rzeczywistym w trybie online;
  • możliwość zintegrowania aplikacji webowej z automatyką magazynową, m.in. inteligentnymi stanowiskami do pakowania, transportem poziomym, automatycznymi szafami, przesuwnymi regałami czy wózkami systemowi;
  • możliwość obsługi wielu magazynów jednocześnie, zarówno fizycznych, jak i logicznych, z zastosowaniem indywidualnej polityki magazynowania dla każdego z nich;
  • automatyczna identyfikacja (kodów kreskowych, RFID, ARD, Voice) oraz zgodności z GS1;
  • zarządzanie towarami, lokalizacjami i nośnikami;
  • możliwość wymiany danych z dowolnymi systemami ERP, e-commerce, MES, TMS czy systemami kurierskimi;
  • zaawansowane strategie kompletacji zamówień.

Zarządzanie wydawaniem towaru – jakie rodzi problemy?

Zarządzaniem wydawaniem towaru bez systemu WMS może wymaga od pracowników poświęcenia dużej ilości czasu na kompletację zamówień, wybór właściwego nośnika transportowego, dobór odpowiednich opakowań i wypełniaczy, a także optymalne ułożenie towarów z uwzględnieniem ich wszystkich cech. Czasochłonność tych procesów nie jest jedynym problemem, ponieważ trzeba liczyć się również z błędami, które będą skutkowały zwiększeniem kosztów transportowych, a także możliwymi reklamacjami i wynikającymi z nich stratami. System WMS rozwiązuje wszystkie te problemy.

Zarządzaniem magazynem z programem magazynowym – czerp korzyści dla całej firmy

Zarządzaniem wieloma magazynami lub jednym magazynem z systemem magazynowym pozwala zaoszczędzić czas i zoptymalizować inne aspekty procesów logistycznych. Zauważalna dzięki temu korzyści w samym magazynie będą miały swoje przełożenie dla całej organizacji, optymalizując procesy i koszty przedsiębiorstwa.

 

Artykuł powstał we współpracy z Industrial

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *