Ile zarabia specjalista SEO?

SEO (Search Engine Optimization) text wood cubes with crumbled paper on wooden table background. Idea, Vision, Strategy, Analysis, Keyword and Content concept

Myślisz o pracy w pozycjonowaniu stron internetowych? Zastanawiasz się, czy w dzisiejszych czasach można dobrze zarobić jako specjalista ds. SEO? Zarobki pozycjonerów mogą być naprawdę satysfakcjonujące. Sprawdź, ile zarabiają SEO-wcy na poszczególnych stanowiskach.

Praca specjalisty SEO – skąd jej popularność?

Praca specjalisty SEO cieszy się dzisiaj dużym powodzeniem. Wynika to m.in. z dużego popytu na specjalistów, które jest efektem rosnącego zapotrzebowania na pozycjonowanie. Coraz więcej biznesów i sklepów przenosi swoją działalność do sieci, jednak jest to dopiero początek drogi – bez dobrej widoczności strony, wysokich pozycji w rankingach wyszukiwarek i wzmożonego ruchu na stronie trudno jest osiągać cele biznesowe. Stąd też specjalistów SEO przybywa, a czekające na nich zarobki mogą być naprawdę satysfakcjonujące.

Zarobki junior specjalisty SEO

Młodsi specjaliści SEO zwykle wykonują zadania, które nie są szczególnie wymagające pod kątem wiedzy i umiejętności. Co więcej, agencje poszukujące juniorów SEO, dość często nie wymagają doświadczenia w zawodzie, a jedynie zainteresowania tematem i prowadzenia na własną rękę małych projektów, np. blogów czy innych stron internetowych, znajomości podstaw języka HTML oraz podstawowej znajomości najczęściej wykorzystywanych systemów CMS-ów. Stąd dość osoby będące w temacie, chcące rozwijać się w tym kierunku, ale nieposiadające doświadczenia mogą bez większych problemów dostać pracę jako młodszy specjalista SEO – zarobki już na początku stoją na naprawdę niezłym poziomie.

Ile zarobisz jako junior SEO? Zarobki na tym stanowisku mogą wynosić w granicach 2500–3000 złotych netto. Osoby niedoświadczone prawdopodobnie docenią tę stawkę, tym bardziej, że przed nimi wizja o wiele wyższych wynagrodzeń na stanowiskach specjalisty bądź starszego specjalisty SEO.

Zarobki mid specjalisty SEO

Na większe wynagrodzenie może liczyć mid specjalista SEO – zarobki na tym stanowisku mogą wynosić około 5500 złotych netto i oczywiście będą zależeć od wiedzy i umiejętności. Niemniej jednak specjalista SEO ma duże pole do negocjacji, ponieważ jego kompetencje powinny pozwolić mu samodzielnie prowadzić projekty, a własna inwencja może przynosić efekty ponad miarę oczekiwań, co z pewnością będzie argumentem dla wynegocjowanie jeszcze większych zarobków.

Zarobki senior specjalisty SEO

Ile zarabia specjalista SEO z długim stażem na stanowisko senior SEO specialist bądź Head of SEO? Oczywiście rosną one wraz ze stażem, umiejętnościami czy zakresem zadań. Starszy specjalista SEO może sprawować pieczę na wieloma projektami bądź koordynować pracę swojego zespołu. Jego obowiązki pozwalają myśleć o zarobkach przekraczających 8–10 tys. złotych netto. Jeszcze więcej zarobić mogą właściciele agencji SEO, choć oczywiście ich wynagrodzenie będzie zależeć od obrotów całej firmy.

Ile zarabia specjalista SEO – podsumowanie

Specjalista SEO może cieszyć się naprawdę satysfakcjonującymi zarobkami. Wiele zależy oczywiście od jego wiedzy i umiejętności, a także tego, czy angażuje się w temat pozycjonowania, uczy się nowości i chętnie poznaje innowacyjne rozwiązania i trendy. Interesuje Cię pozycjonowanie stron internetowych? Masz podstawową wiedzę na temat CMS-ów? Znasz podstawy HTML / CSS? Prowadzisz własne blogi lub inne strony? Może okazać się, że ciekawą drogą rozwoju Twojej kariery zawodowej jest właśnie praca specjalisty SEO – wynagrodzenie z dużym prawdopodobieństwem spełni Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *