Przestrzeń pracy w domu: jak ją efektywnie zaprojektować?

Wzrost liczby pracy zdalnej stwarza ogromne możliwości zarówno dla profesjonalnych projektantów wnętrz, jak i właścicieli domów: zaprojektowanie idealnego, nowoczesnego biura domowego.

Ustawienie laptopa na blacie kuchennym już nie stanowi problemu. Ludzie potrzebują wygodnych, profesjonalnych i atrakcyjnych przestrzeni do pracy w swoich domach i są gotowi za nie zapłacić.

W tym artykule przedstawiono najważniejsze wskazówki, jak zaprojektować nowoczesne biuro domowe, które będzie zarówno oszałamiające, jak i funkcjonalne. Co ciekawe, biuro domowe istnieje już od dłuższego czasu. W czasach wiktoriańskich w wielu zamożnych domach znajdowała się biblioteka — pokój pełen książek i innych akcesoriów, który zazwyczaj służył jako domowe biuro pana domu.

Jednak w XX wieku koncepcja ta zaczęła wypadać z łask. Do połowy stulecia tylko 1 na 10 domów miał biuro. Domy były mniejsze, a plany otwartych pięter zyskiwały na popularności. Biuro domowe nie pasowało. Teraz biura domowe powracają do łask i mają zupełnie nowy wygląd.

Część zmian ma charakter praktyczny.

Większość z nas pracuje obecnie głównie na komputerach. Możemy wyłożyć nasze półki książkami lub nie, ale każdy Projektant wnętrz potwierdzi, że ważniejszymi czynnikami są monitor na wygodnej wysokości i dobre oświetlenie do rozmów Zoom.

Nie ma już sztywnej wiktoriańskiej wrażliwości. Zamiast przestrzeni czysto funkcjonalnej, ludzie inwestują w biura domowe o nowoczesnej i kreatywnej estetyce. Od odważnych tapet po ogrody zen – w nowym biurze domowym wszystko jest dozwolone.

Jeśli pracujesz w domu lub korzystasz z domowego biura z innych powodów, prawdopodobnie masz dość spędzania tak dużej ilości czasu w nudnym małym pokoju. Skorzystaj z okazji i zrób to po swojemu. A jeśli pracujesz przy projektowaniu wnętrz, przygotuj się. W nadchodzących latach zapotrzebowanie na aktualizacje rozwiązań do domowego biura będzie duże.

Kilka porad prosto od ekspertów dotyczących projektowania nowoczesnego biura domowego

Twoja lista klientów zapełnia się zdalnymi pracownikami szukającymi projektu domowego biura. A może po prostu chcesz nadać swojemu domowemu biuru zupełnie nowy wygląd. Jak zatem zabrać się za zaprojektowanie nowoczesnego domowego biura, które będzie jednocześnie modne i funkcjonalne?

Nadaj priorytet praktyczności

Jesteś podekscytowany nowym wyglądem, jaki nadasz pomieszczeniu – rozumiemy to. Nie zapominaj jednak, że domowe biuro to przede wszystkim miejsce do pracy. Trzeba postawić na praktyczność.

Nie oznacza to, że Twój projekt musi być nudny. Oznacza to po prostu, że podstawą Twojego projektu powinna być funkcjonalność. Projektując swoje domowe biuro, zacznij od wymagań nowoczesnego miejsca pracy i wykaż się kreatywnością.

Przyjrzyjmy się jednej rzeczy, której absolutnie potrzebuje każde domowe biuro: biurku.

Gdzie umieścić biurko w domowym biurze?

Niezależnie od tego, jak doskonale wygląda biurko w danym miejscu, nikt nie będzie chciał tam siedzieć, jeśli będzie ciemno lub niewygodnie. Biurko należy ustawić jak najbliżej naturalnego źródła światła. Jeśli pomieszczenie nie jest dobrze oświetlone przez okno, zastanów się, gdzie umieścisz lampę podłogową lub lampkę biurkową. Nie chcesz, aby jakakolwiek część biurka znajdowała się w cieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *