Reputacja czy cena? Jakie czynniki są istotne przy wyborze kominiarza?

Kominek jest często centralnym punktem Twojego domu lub firmy. Ale przecież chcesz bezpiecznie cieszyć się kominkiem! Dlatego niezbędne jest upewnienie się, że komin działa prawidłowo. Wszystkie kominy należy sprawdzać co roku. W końcu twój kominek jest ogniem kontrolowanym. Czas więc zadzwonić do kogoś, kto może to sprawdzić i wyczyścić, by upewnić się, że jest bezpieczny. Istotne pytanie brzmi: do kogo zadzwonisz? To ważna decyzja.. Jak zdecydować? Jakie czynniki są ważne przy wyborze najlepszej usługi czyszczenia komina?

Reputacja

Reputacja jest dobrym wskaźnikiem jakości usługi czyszczenia komina. Przejdź do potencjalnych miejsc naprawy i czyszczenia kominów. Sprawdź recenzje i referencje. Szukaj recenzji w niezależnych i wiarygodnych witrynach, takich jak Google Plus. Skontaktuj się z sąsiadami i przyjaciółmi, którzy korzystają z usług czyszczenia i naprawy komina. Polecenia od znajomych, których znasz, niosą wartość.

Orzecznictwo

Każda renomowana usługa naprawy lub czyszczenia komina zostanie certyfikowana jako profesjonalista. Ten certyfikat informuje, że kominiarz wykonujący pracę będzie w pełni wykwalifikowany. Są też certyfikaty, których posiadanie wskazuje na dodatkowe kompetencje w zakresie instalacji komina lub jego renowacji. Certyfikat tego rodzaju oparty jest na wysokich wymaganiach i wszyscy kandydaci muszą przejść dokładne, rygorystyczne egzaminy, aby uzyskać certyfikat.

Cena

Cena zawsze stanowi problem. Kto nie lubi dobrej oferty? Ale zbyt wysoka cena prawdopodobnie oznacza, że ​​coś jest nie tak. Koszty dopasowane do jakości: to prosta prawda. Sprawdź, czy ceny są konkurencyjne. Następnie sprawdź co drugi czynnik na tej liście. Jeśli wszystkie inne czynniki są równe, wybierz najniższą i najlepszą cenę. Ale, szczerze mówiąc, wszystkie inne czynniki rzadko są równe. Cena powinna być ważna, ale nie najważniejsza.

Ubezpieczenie

Jak w każdej firmie wynajmowanej do wykonywania pracy lub świadczenia usług na twoim terenie, ważne jest, aby byli oni odpowiednio ubezpieczeni. Ochrona ubezpieczeniowa powinna obejmować:

  • odszkodowanie pracownika,

  • szkody majątkowe,

  • odpowiedzialność osobistą.

Powinny one chętnie udzielić informacji o firmie ubezpieczeniowej i limitach ubezpieczenia. Powinna być dostępna dokumentacja dotycząca zasięgu, jeśli chcesz ją zobaczyć.

Określone terminy

Firma powinna być w stanie określić określoną datę i godzinę, dogodne dla Ciebie, kiedy mogą wykonać pracę. Oczekuj potwierdzenia, terminowości i powiadomienia, że ​​są w drodze.

Postawa firmy

Takie wybory często sprowadzają się do tego, jak czujesz się traktowany jak klient. Tak się czujesz, gdy siedzisz przy biurku od przedstawiciela firmy lub dyskutujesz o swoich problemach przez telefon. Czy są profesjonalistami? Czy ich postawa jest przyjazna, troska czy troska? Wartości niematerialne są często najtrudniejsze do oszacowania lub wyrażenia. Ale mogą być najważniejszą częścią twojej decyzji.

Artykuł powstał we współpracy z: http://www.kominiarzwroclaw.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *