Samochód firmowy – na kredyt czy z wypożyczalni?

Większość firm, które zajmują się większym lub mniejszym biznesem, powinna mieć na stanie sprawne, komfortowe i reprezentacyjne samochody. Służą one przede wszystkim pracownikom do dojazdu do klientów kontrahentów, pełnią również funkcje reprezentacyjne. Dobrej klasy auto jest dla otoczenia informacją, że ma do czynienia z renomowaną i dobrze prosperującą firmą.

Zakup samochodów jest sporym wydatkiem, dlatego też właściciel firmy zawsze powinien rozważyć, czy korzyści z zakupu będą rekompensowały kwotę, jaką trzeba wydać na samochód. Firmy, których nie stać na zakup samochodu, często posiłkują się kredytami samochodowymi. Dzięki temu można mieć na stanie dobre i sprawne auta, a jednocześnie nie trzeba ich kupować za gotówkę i można je spłacać w dogodnych, miesięcznych ratach. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli kupujemy auto, ponosimy nie tylko koszty zakupu, ale również wszystkie późniejsze koszty utrzymania, eksploatacji czy napraw warsztatowych. Nic więc dziwnego, że wielu właścicieli firm, którym zależy na oszczędnościach, decyduje się na wynajęcie samochodu.

Zalety wynajmu auta na firmę

Wynajem samochodu do celów biznesowych jest w ostatnich latach coraz bardziej popularny i korzystają z niego zarówno właściciele dużych przedsiębiorstw, jak i osoby prowadzące niewielkie firmy. Gdy wynajmujemy samochód, płacimy jedynie koszty wynajmu, natomiast nie musimy martwić się o żadne koszty eksploatacyjne. To do właściciela wypożyczalni należy dbanie o to, by auta były regularnie serwisowane, w pełni sprawne, doskonale wyposażone, a także właściwie ubezpieczone. W przypadku aut przeznaczonych na wynajem nie wystarczy jedynie obowiązkowe ubezpieczenie OC. Klienci poszukują bowiem samochodów, które mają dodatkowe pakiety ubezpieczeń, między innymi AC czy pakiet assistance. Wydatki są więc spore, ale ponosi je firma wynajmująca, a nie osoba, która bierze od niej samochód. Dla osób, które decydują się na wynajęcie samochodu w celach biznesowych to doskonała informacja. Mogą mieć pod ręką elegancki, komfortowy, często nawet luksusowy samochód, a jednocześnie nie muszą martwić się żadnymi poważnymi kosztami.

Wynajem eleganckiego auta

Aby wynająć samochód, który spełni nasze wszystkie oczekiwania, warto nieco czasu poświęcić na znalezienie odpowiedniej wypożyczalni. Obecnie takie wypożyczalnie działają w większości dużych i mniejszych miast, jednak ich oferta może być bardzo zróżnicowana i nie zawsze spełnia oczekiwania osób wynajmujących. Warto decydować się na wynajem w takiej firmie, która ma w ofercie wyłącznie nowe lub prawie nowe samochody w różnych modelach i różnych marek. Sprawdzony wynajem samochodów Warszawa to propozycja dla osób, które cenią komfort, wygodę oraz wysokiej klasy obsługę. Nie należy natomiast decydować się na wynajęcie samochodu w celach biznesowych w wypożyczalniach, które oferują tylko niewielkie samochody, przeznaczone do użytku po mieście. Słabej klasy auto, choć zapewne będzie sporo tańsze niż elegancki pojazd, raczej nie spełni pokładanych w nim nadziei na poprawę wizerunku firmy czy spełnianie celów reprezentacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *