Sklep internetowy – Ty też możesz go mieć!

Chcesz założyć sklep internetowy? Albo bierzesz pod uwagę taką możliwość? Jesteś we właściwym miejscu. W tym przewodniku krok po kroku pokazujemy, jak założyć sklep internetowy od podstaw. Na końcu tego poradnika powinieneś mieć w pełni działającą witrynę eCommerce z produktami i koszykiem!

Dzięki nowoczesnym narzędziom i rozwiązaniom każdy może rozpocząć własną działalność eCommerce bez znajomości projektowania i kodowania – wszystko co Ci potrzebne to pomysł na sklep internetowy i trochę czasu, by go zrealizować.

Zdecyduj, co chcesz sprzedać

Pierwszym krokiem, który należy koniecznie zrobić, jest wybranie swojej niszy. Jak to często określa się, nisza jest specyficznym elementem szerszego rynku. Przepraszam, jeśli brzmi to trochę zbyt przypominające słownik. Podzielmy to na prostsze terminy. Zasadniczo, wybierając swoją niszę, musisz zdecydować:

  • Co chcesz sprzedać?
  • Komu zamierzasz go sprzedać?
  • Dlaczego mieliby chcieć to kupować?

Te trzy pytania mogą wydawać się dość oczywiste, ale w rzeczywistości są dalekie od łatwizny.
Zdefiniowanie idealnej bazy klientów i ustalenie, dlaczego kupują od Ciebie, znacznie ułatwi później pracę. Główny błąd, jaki popełniają ludzie, idzie zbyt szeroko, mając nadzieję, że im większy potencjalny rynek, tym większe prawdopodobieństwo, że uzyskają dobrą sprzedaż. To nie jest poprawne.

Jeśli twoją bazą klientów docelowych są po prostu „ludzie, którzy oddychają”, trudno ci będzie pozycjonować swój produkt na rynku, promować go i wyjaśniać, co jest tak cennego w nim. Ogólnie rzecz biorąc, skupienie się na jednej niszy jest lepsze niż przejście do ogółu. Najlepiej zacząć od dziedziny, w której już masz osobiste zainteresowania, wiedzę ekspercką lub pasję. Naprawdę trudno jest pracować w temacie, o którym nic nie wiesz.

Zacznij więc od swoich zainteresowań, nawiguj stamtąd. Określ, kto jest Twoim idealnym klientem i co sprawia, że ​​chce kupować produkty, które chcesz oferować. Dobrym punktem wyjścia jest przyjrzenie się konkurencji w niszy. Zobacz, jak pozycjonują swoje produkty, kim są ich klienci. Ucz się na tym i korzystaj z doświadczeń innych ludzi.

Wybierz pomiędzy Dropshipping a sprzedażą własnych produktów

Zacznijmy od początku, wyjaśniając dwa popularne scenariusze eCommerce. Scenariusz nr 1 to tradycyjny sposób prowadzenia sklepu internetowego. W tym modelu: otrzymujesz produkty od dostawcy lub sam je tworzysz, oferujesz te produkty klientom za pośrednictwem swojej strony internetowej, klient kupuje produkt a Ty wysyłasz produkt do niego.

Oto model dropshipping: zaczynasz od wystawienia produktów na swojej stronie internetowe, klient kupuje produkt a dostawca wysyła produkt bezpośrednio do klienta. Główną zaletą modelu dropshipping jest to, że nie musisz samodzielnie utrzymywać żadnych zapasów. Oznacza to, że wytwarzanie lub przechowywanie produktów nie wiąże się z żadnymi kosztami. W rzeczywistości wszystko, co sprzedajesz, to czysty zysk, ponieważ musisz zapłacić dostawcy dopiero po otrzymaniu zamówienia od klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *