Catering dietetyczny – zaglądamy na niego od kuchni

catering dietetyczny gdyniaCatering dietetyczny to rozwiązanie, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, w naszym zabieganym życiu często nie mamy czasy na zdrowe gotowanie. Tym bardziej nie bardzo nam się chce liczyć kalorii czy pilnować, aby w codziennych posiłków nie zabrakło żadnych makroskładników, witamin i minerałów. Catering dietetyczny zajmuje się tym za nas i dostarcza prosto pod drzwi gotowe produkty.

Oferta cateringu dietetycznego to idealna opcja dla osób, które planują zrzucić nadmierne kilogramy, ale nie bardzo wiedzą, jak się za to zabrać. Wiele osób nie umie też gotować i ich nadwaga wynika z częstego żywienia się na mieście lub zamawiania do domu pizzy czy innych fast foodów, od których tylko przybiera się na wadze. Aby zdrowo gotować, trzeba mieć czas i chęci. A jednego i drugiego może często brakować, co powoduje, że nasze plany na odchudzanie nieustannie odkładamy w czasie. Tymczasem nadmiar kilogramów nie jest problemem jedynie estetycznym, ale przede wszystkim i w dużej mierze zdrowotnym. Aby od razu z dnia na dzień zmienić swoje posiłki na lepsze, warto zamówić catering dietetyczny.

Zdrowe, gotowe posiłki

Catering dietetyczny dla osób, które chcą stracić zbędne kilogramy, układany jest przez dietetyków i specjalistów odżywiania, często na podstawie indywidualnego zapotrzebowania każdego klienta. Dzięki temu każdy zamawiający może mieć pewność, że otrzymuje posiłki, które są pełnowartościowe i zawierają wszystko, czego nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Catering dietetyczny jest również dostępny w różnych wersjach kalorycznych. Możemy więc zdecydować się na bardziej restrykcyjną dietę 1200 kalorii lub wybrać optymalne 1800 kalorii. Na jednej i drugiej diecie na pewno schudniemy, o ile oczywiście nie będziemy podjadać między posiłkami i będziemy odżywiać się wyłącznie tym, co będzie dostarczane w pudełkach. Warto jednak mieć świadomość, że im niższa kaloryczność diety, tym szybciej może nas dopaść efekt jojo. Na bardzo restrykcyjnym odżywianiu na pewno szybko będziemy gubić dodatkowe kilogramy. Może się jednak później okazać, że równie szybko do nas wrócą.

Jak powstaje catering dietetyczny?

Każda dieta pudełkowa, bez względu na jej rodzaj czy kaloryczność, jest tworzona przez specjalistów od żywienia, którzy tak komponują posiłki, aby nie zabrakło w nich żadnych składników. Śniadania, obiady, kolacje oraz drobne przekąski zawierają odpowiednią ilość białka, węglowodanów i tłuszczów, a także witamin i minerałów. Dania powstają w oparciu o wysokiej jakości składniki, bardzo często także o produkty ekologiczne. Wybierając dietę pudełkową i catering dietetyczny mamy pewność, że dostarczamy naszemu organizmowi to, co najlepsze. Jeśli zdecydujemy się na catering dietetyczny, już po kilku dniach nowego odżywiania zauważymy, że mamy więcej energii, lepiej się czujemy, a i wskazówka wagi zaczyna powoli schodzić w dół. Nawet, jeśli nie jesteśmy do końca przekonani, że catering dietetyczny to coś dla nas, warto po prostu spróbować. Dobrze jest zamówić tydzień czy dwa takiej diety pudełkowej i sprawdzić, czy nam odpowiada, czy posiłki wystarczają nam i czy jesteśmy w stanie odżywiać się w taki sposób przez dłuższy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *