Jak skutecznie chronić w pracy na wysokościach głowę, oczy, twarz?

Jako profesjonalista na pewno wiesz, że przed rozpoczęciem pracy należy podjąć odpowiednie środki ostrożności. Jednym z najważniejszych sposobów zachowania bezpieczeństwa jest noszenie odpowiednich środków ochrony osobistej do pracy – zwłaszcza jeśli chodzi o głowę, oczy i twarz.

Bez względu na to, jakie obowiązki wykonujesz na dany dzień, musisz nosić odpowiednią ochronę głowy. Praca na drzewie może być niebezpieczna, więc noszenie odpowiedniego nakrycia głowy do określonej funkcji jest niezbędne, aby zachować bezpieczeństwo. Oto najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć selekcjonując kaski ochronne dla siebie bądź swoich pracowników.

Jak nosić ochronę głowy?

Aby zabezpieczyć się przed spadającymi gałęziami, spadającymi narzędziami i mnóstwem innych zagrożeń, zawsze należy odpowiednio zabezpieczyć kask. Dopasuj paski do kształtu głowy, aby w przypadku uderzenia kask był w stanie zamortyzować wstrząs. Większość nakryć głowy jest wyposażona w pasek pod brodę, którego należy zawsze używać – zwłaszcza podczas wspinaczki lub innych czynności roboczych.

W regionach o mroźnych zimach można bezpiecznie wyściełać kask wełną lub polarem, aby utrzymać głowę w cieple i chronić.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji ochrony głowy

Zadbaj o swój kask, a on zadba o Ciebie. Postępuj zgodnie z tymi przydatnymi wskazówkami, aby utrzymać nakrycie głowy w dobrym stanie:

– Często sprawdzaj swój kask pod kątem pęknięć lub oznak zużycia.
– Nigdy nie przechowuj kasku na tylnej półce w oknie lub na desce rozdzielczej pojazdu. Światło słoneczne i wysokie temperatury mogą uszkodzić materiały, zwiększając prawdopodobieństwo ich pękania.
– Nigdy nie przechowuj niczego we wnętrzu kasku, ponieważ może to zakłócić jego zdolność pochłaniania wstrząsów.
– Kaski mają określony czas, przez jaki powinny być używane, określony przez producenta, który jest zwykle wybity lub napisany na samym kasku. Wymień kask w miarę zbliżania się tej daty.
-Pod żadnym pozorem nie wiercić otworów w kasku.
-Używaj odpowiednich środków czyszczących do czyszczenia kasku, w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia.

Chociaż niektóre kaski są wyposażone w ekran ochronny na oczy i twarz, to nie wystarczy, aby zapewnić bezpieczeństwo. Ochrona oczu jest obowiązkowa, a ochrona twarzy jest również zalecana dla dodatkowego bezpieczeństwa.

Znaczenie ochrony oczu

Jest doskonały powód, dla którego wymaga się od pracowników noszenia okularów ochronnych podczas pracy. Charakter pracy na drzewach w połączeniu z ryzykiem związanym z elektronarzędziami stwarza szczególne zagrożenie dla oczu, takie jak zanieczyszczenia, a nawet kontakt z gałęziami lub narzędziami. Uszkodzenie oczu może być trwałe, a ochrona jest niezbędna.

Od okularów po gogle, masz wybór, jeśli chodzi o wybór okularów. Niektóre okulary ochronne wyglądają nawet jak markowe okulary. Należy pamiętać, że nawet jeśli nosisz okulary korekcyjne, gogle lub okulary PPE są nadal wymagane w pracy. Producenci oferują modele, które wygodnie pasują do specyfikacji tych soczewek przepisanych na receptę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *