Sprawdź, dlaczego warto zatrudnić profesjonalnego Copywritera, a nie freelancera oraz kim są copywriterzy i jak działają — jeśli zamawiasz content!

Prowadzenie serwisu, portalu tematycznego, bloga czy innego rodzaju projektów bardzo często wymaga od nas zmawiana tekstów, artykułów czy tekstów seo. Równie często stajemy przed wyborem zatrudniania profesjonalnego copywritera lub tańszego freelancera, który może oferować nawet znacznie mniejszą sumę za tekst (choć nie jest to regułą). Od tej decyzji zależeć będzie jakość tekstu oraz ogólny profesjonalizm zlecenia, a w konsekwencji wiele innych czynników jak np. pozycjonowanie naszej strony. Poniżej prezentujemy — kim są profesjonalni copywriterzy, jakie są zalety ich zatrudniania oraz gdzie możemy znaleźć profesjonalnego copywritera, jeśli chcemy zlecić mu tekst do napisania. Wszystko o zlecaniu pisania tekstów — poniżej.

Kim są profesjonalni copywriterzy?

Profesjonalni copywriterzy to osoby, które zawodowo zajmują się pisaniem różnego rodzaju tekstów. Pracują oni pod własnym nazwiskiem, w agencjach marketingowych czy w firmach na etacie — choć najczęściej spotkać możemy ich jako wolnych strzelców. Profesjonalni copywriterzy posiadają wiedzę oraz doświadczenie w zakresie tworzenia różnych tekstów. Najczęściej dany copywriter specjalizuję się w danej tematyce i może oferować w niej teksty najwyższej jakości. Osoby, które zajmują się tego typu działalnością, przeznaczają na to zadanie codziennie określony czas. Pracując również regularnie, posiadają często swoje firmy oraz portfolia, w których możemy sprawdzić przykładowe, prace, rekomendacje czy wykonane zlecenia. Na rynku bez problemu znajdziemy copywriterów oferujących wykonanie różnego rodzaju tekstów w różnych branżach o różnych tematykach. Poziom cen usług również jest różny i zależy od takich czynników jak doświadczenie, renoma, oferta copywritera czy jakość tekstów.

Gdzie znaleźć profesjonalnego copywritera?

Jeśli szukamy profesjonalnego copywritera, możemy znaleźć go w kilku miejscach. Z pewnością będzie to internet i wyszukiwarka Google. W sieci istnieje wiele stron internetowych profesjonalnych copywriterów, na których oferują oni swoje usługi oraz przedstawiają portfolio. Jeśli zatem chcemy zlecić do napisania tekst, warto wpisać do wyszukiwarki odpowiednie hasło, a otrzymamy wiele wyników wyszukiwania. Kolejnym popularnym miejscem, gdzie znajdziemy wielu profesjonalnych copywriterów — jest Facebook. Osoby piszące teksty będą miały na tym portalu swoje profile, które również możemy wyszukiwać przy pomocy wewnętrznej wyszukiwarki. Na portalu społecznościowych istnieje również wiele grup, które łączą zarówno copywriterów, jak i osoby zlecające pisanie tekstów. W tych miejscach również powinniśmy znaleźć wśród wielu różnych osób kontakty do profesjonalnych copywriterów. Copywriterów znajdziemy też w agencjach seo i marketingowych, dlatego warto również zwrócić się tam z prośbą o napisanie tekstów.

Jakość tekstu

Pierwszym powodem, dla którego warto zatrudnić profesjonalnego copywritera, jest jakość tekstu. Copywriterzy, posiadają wiedzę merytoryczną, doświadczenie i umiejętności, dzięki którym stworzą tekst poprawny gramatycznie, stylistycznie, przyjemny w czytaniu oraz zrozumiały. Tekst będzie również dostosowany pod względem słownictwa czy do odpowiedniej grupy docelowej. Jeśli zlecamy pracę profesjonalnemu copywriterowi, możemy liczyć też na napisanie tekstu w odpowiednim stylu i charakterze oraz pod odpowiednim kątem np. sprzedażowym. Wszystkie te kwestie sprawiają, że teksty od profesjonalnego copywritera spełnią nasze oczekiwania, będą poprawne i gotowe do opublikowania w miejscu przeznaczenia. Dzięki temu nie będziemy musieli prosić o jego poprawienie czy zmianę np. stylu. Profesjonalni copywriterzy doskonale znają rynek i wiedzą jak ma wyglądać tekst, który ma spełniać określone zadanie.

Profesjonalizm współpracy

Kolejnym powodem, dla którego warto wybierać profesjonalnych copywriterów, jest profesjonalizm współpracy. Osoby, które zajmują się zawodowo pisaniem tekstów i współpracowaniem z różnego rodzaju klientam, mają bogate doświadczenie, a dostępność profesjonalnego copywritera będzie przekładała się na komfortową współpracę na wysokim poziomie. Z takimi osobami jest się bardzo łatwo skontaktować, gdyż przeważnie przez większość dnia są one on-line. Copywriterzy uwzględniają również nasze preferencje odnośnie samego pisania tekstu czy obsługi całego zlecenia. Jeśli zlecimy im też wykonanie tekstu, przeważnie nie licząc awaryjnych sytuacji, zostają one oddane na czas i są wykonane zgodnie z zamówieniem. Wszystkie te czynniki będą sprawiały, że po złożeniu zamówienia u copywritera współpraca z nim będzie prosta i przyjemna a zlecenie zostanie wykonane według briefu czy zamówienia.

Teksty seo – zatrudnij profesjonalnego copywritera

Teksty seo to zdecydowanie jeden z najczęściej zlecanych rodzajów tekstów do pisania. Są to teksty, które posiadają ciekawą zawartość dla klientów, ale i również konkretne frazy i słowa kluczowe, które pomagają pozycjonować naszą witrynę. Muszą też spełnić określone wymogi np. co do ilości czy intensywności słów kluczowych oraz całego układu tekstu. Profesjonalni copywriterzy posiadają merytoryczną wiedzę na ten temat, śledzą na bieżąco najnowsze aktualności ze świata pozycjonowania oraz potrafią stworzyć skuteczny tekst dla wyszukiwarki Google. Wbrew pozorom tekst taki musi składać się z wielu elementów, aby nie zaszkodził naszej witryny i był pomocny. Pisany przez osoby niedoświadczone lub freelancerów, którzy jedynie posiadają szczątkową wiedzę, czasami w najlepszym wypadku może być po prostu nieskuteczny. W tekstach takich bardzo łatwo można popełnić błędy np. umieszczając zbyt wiele słów kluczowych lub wiele słów w jednej części tekstu. Zatrudniając profesjonalnego copywritera, mamy pewność, że stworzy on poprawny i skuteczny tekst seo, który będzie również przydatny dla czytelników i będzie wnosił wiele na naszej stronie internetowej. Warto też skorzystać z zewnętrznych kompleksowych ofert, np. https://jazzseo.pl/content-marketing

Dlaczego warto zatrudnić profesjonalnego copywritera?

Jeśli zastanawiamy się nad zleceniem napisania tekstu, warto zwrócić się z tym zadaniem do profesjonalnego copywritera lub agencji reklamowej. Osoby takie posiadają dużo większą wiedzę, doświadczenie i są dostępne regularnie. Dzięki temu możemy szybko wprowadzić zmiany zleceniu lub prosić o napisanie kolejnych tekstów. Czasy realizacji też są przeważnie krótsze, a samo zlecenie jest wykonane profesjonalnie. Freelancerzy lub osoby zajmujące się chwilo pisaniem tekstów mogą oferować niższe stawki, ale w zamian nie mamy gwarancji jakości, autentyczności tekstu czy tak dobrego kontaktu, jak w przypadku profesjonalnych copywriterów. Obecnie możemy wyszukiwać na rynku copywriterów, którzy oferują promocje, zniżki lub mają atrakcje ceny czy negocjować z nimi kwotę zlecenia. Zdecydowanie warto jednak zlecać pisanie teksów profesjonalistom z wielu względów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *