Sprawdź jak najtaniej prześlesz i przewalutujesz pieniądze do kraju

Businessman giving cash money to a person

Ze względu na fakt, że za granicami naszego kraju przebywa już ponad 2 mln Polaków, kwestia tego jak wymieniać i przesyłać pieniądze do Polski, wciąż jest bardzo popularna. Osoby, które nigdy wcześniej nie zgłębiały tego tematu, prawdopodobnie korzystają z banków, co jest najgorszym rozwiązaniem. Jego opłacalność pozostawia bowiem wiele do życzenia. W dalszej części udzielamy wskazówek odnośnie tego, w jaki sposób przesyłać walutę do kraju, aby było to w pełni opłacalne, a przy tym nie wiązało się z żadnym ryzykiem.

Najpierw przesłać czy przewalutować?

W  naszej opinii lepszym rozwiązaniem jest przewalutowanie pieniędzy i dopiero późniejsze przesłanie ich do kraju. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze na wykonaniu przelewu. Będziesz również w stanie ominąć systemy bankowe, które często automatycznie dokonują przewalutowania przesyłanych pieniędzy po bardzo niekorzystnym kursie.

Jak zabrać się do wysyłki pieniędzy?

Przede wszystkim musisz rozpocząć od założenia konta na jakiejś z dostępnych platform wymiany walut. Pod względem samej zasady działania różnice są spore, ale jeżeli chodzi o efekt to nie ma znaczenia, czy będzie to kantor internetowy czy społecznościowa wymiana pieniędzy. Następnie swoje pieniądze przelewasz do tego typu systemu i wymieniasz na złotówki. Z tego systemu można później już bez żadnego problemu przelać je na konto docelowe w Polsce. Dzięki temu wymieniasz walutę po najbardziej optymalnym kursie, a przy okazji nie płacisz nic za przelew, bo przelewy w złotówkowe w tego typu serwisach są darmowe. Oszczędność względem innych sposobów jest więc podwójna.

Gdzie wymienić walutę?

W sieci dostępne są dwa rozwiązania. Pierwsze to kantory online, których jest naprawdę wiele i które oferują bardzo atrakcyjne usługi. Drugie rozwiązanie to platformy do społecznościowej wymiany walut. Są one o tyle interesujące, że oferują często jeszcze lepsze kursy niż kantory. Przykładem społecznościowej platformy do wymiany walut jest serwis https://www.walutomat.pl/. Pozwala on na bardzo szybką i w pełni bezproblemową wymianę walut po bardzo dobrych kursach. Zasada działania opiera się o kojarzenie ze sobą użytkowników chcących sprzedać i chcących kupić walutę. Użytkownicy sami mogą ustalać kurs, po którym wymieniana jest waluta. Dzięki temu wystarczy ustawić swoje warunki i poczekać, aż znajdzie się osoba, która się na nie zgodzi. W takiej sytuacji wymiana dokonywana jest przez system Walutomatu. Pieniądze automatycznie przesyłane są pomiędzy poszczególnymi użytkownikami. Wymiana nie wiąże się zatem z żadnym ryzykiem i jest bardzo opłacalna.

Wystarczy bowiem przesłać 1000 euro, aby oszczędność wyniosła 100 złotych względem tego, co oferują banki. W skali roku jest to więc aż 1200 złotych. Jeżeli natomiast przesyłasz większe kwoty, to zyski będą jeszcze większe.

Podsumowanie

Usługi społecznościowych platform wymiany walut są tym, na co powinna postawić każda osoba, której zależy na oszczędności i komforcie przesyłania zarobionych pieniędzy do kraju. Zdecydowanie polecamy przedstawione wyżej sposoby przesyłania pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *