Styl industrialny we wnętrzach

 

Minimalistyczny, nieco surowy, oszczędny w dodatki styl industrialny to oryginalne, nowoczesne rozwiązanie dla odważnych osób, które nie boją się eksperymentować. Gdzie narodził się ten trend? Czym się charakteryzuje? Jakie meble wybrać żeby zaaranżować przestrzeń w zgodzie z obowiązującymi zasadami?

 

Skąd się wywodzi styl industrialny?

 

Początek stylu industrialnego datuje się na lata pięćdziesiąte XX wieku. To właśnie wtedy Stany Zjednoczone dotknęła recesja w wyniku, której opustoszałe obiekty przemysłowe zaczęto przekształcać na wnętrza mieszkalne i pracownie lokalnych artystów.

 

Skutkiem zagospodarowania przestrzeni dawnych fabryk i magazynów było zrodzenie się nowego stylu w architekturze, który kiedyś traktowany, jako konieczność, dzisiaj jest jednym z najpopularniejszych trendów aranżacyjnych.

 

Mieszkania w stylu loft – dla kogo?

 

Na wnętrza utrzymane w pofabrycznym klimacie decydują się najczęściej odważne osoby, artyści, mieszkańcy dużych miast, loftów i starych kamienic, a także entuzjaści nietuzinkowych, wielofunkcyjnych rozwiązań. Industrializm stwarza możliwość wyrażania siebie osobom ceniącym w szczególny sposób nieszablonowość oraz indywidualizm.

 

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

 

Zastanawiasz się, czym wyróżnia się styl loftowy? Przede wszystkim dużą, otwartą przestrzenią, ogromnymi oknami i wysokimi sufitami, które podkreślają pofabryczny wygląd mieszkania. Ściany najczęściej pomalowane są na jasne kolory (biały, szary) bądź wykończone cegłą, betonem lub tynkiem.

 

We wnętrzach industrialnych nie znajdziesz zbyt wielu dodatków, ponieważ jedną z głównych zasad tego stylu jest minimalizm i prostota. Różnobarwne bibeloty upchnięte na regałach i półkach zastępują stare maszyny do pisania czy drewniane zegary zestawione z nowoczesnymi obrazami i żarówkami wiszącymi na kablach.

 

Zasady stylu industrialnego:

 

– brak podziału na poszczególne pomieszczenia,

– surowe wykończenie (beton, drewno, cegła, metal, szkło),

– wyeksponowane rury i kable,

– stonowana, chłodna kolorystyka,

– oszczędność dodatków,

– metalowe lampy bądź żarówki,

– proste, oryginalne meble loft pozbawione zdobień, wykonane z drewna i metalu, które możesz znaleźć w sklepie https://esjotdesign.pl

 

 

Co wyróżnia meble industrialne?

 

Stoły, szafy, krzesełka, komody czy hoker loft charakteryzują się minimalistycznym wyglądem oraz prostym kształtem. Meble pozbawione są jakichkolwiek ornamentów, zachwycają natomiast geometryczną, unikatową formą, która nawiązuje do dawnego wyposażenia fabryk i magazynów.

 

Styl industrialny to również funkcjonalność, dlatego meble znajdujące się w loftach są nie tylko estetyczne, lecz również pełnią funkcję użytkową. Wykonane z drewna i metalu wyróżniają się trwałością i solidnością, a przy tym nie sprawiają wrażenia ciężkich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *