Monitoring domu – czyli jak skutecznie zniechęcić intruza?

Konfigurowanie systemu bezpieczeństwa w domu ma znaczenie. Zdecydowałeś się pomóc chronić swoją własność za pomocą systemu kamer bezpieczeństwa, ale skąd wiesz, jakiego systemu potrzebujesz i jaki monitoring domu będzie w przypadku Twojej nieruchomości najlepszy?

Ten artykuł pomoże odpowiedzieć na pytania:

  • ile kamer bezpieczeństwa potrzebuję?”

  • gdzie mam je zainstalować”?

Jeśli interesuje Cię ten temat i chciałbyś dowiedzieć się więcej, koniecznie przeczytaj również, a teraz przechodzimy do sedna.

Ile kamer bezpieczeństwa potrzebuję?

Identyfikując kluczowe obszary wymagające ochrony, możesz określić minimalną liczbę kamer bezpieczeństwa potrzebnych do zapewnienia bezpieczeństwa Tobie i Twojej rodzinie. W zależności od poziomu komfortu możesz chcieć użyć kwoty większej niż minimalna lub zainwestować w system kamer do monitoringu HD, aby uzyskać większą szczegółowość nagrań z monitoringu.

Zabezpieczanie punktów wejścia

Wszelkie okna, drzwi lub inne środki, za pomocą których intruz może uzyskać dostęp do Twojego domu. Jeśli jesteś na zewnątrz, umieść kamerę wystarczająco wysoko, aby potencjalni intruzi nie mogli przy niej majstrować. Okna na pierwszym piętrze, które nie wychodzą na ulicę, i tylne drzwi do domu są ulubionymi celami włamywaczy.

Ochrona wartościowych przedmiotów

Upewnij się, że zapewniłeś osłonę każdemu obiektowi, który może przyciągnąć uwagę włamywacza. Dobrym przykładem są obszary zawierające drogie przedmioty, takie jak garaże. Przedmioty o dużym znaczeniu (takie jak sejf lub biżuteria) mogą zasługiwać na posiadanie zapasowej kamery bezpieczeństwa na wypadek manipulacji – podobnie też stosuje się rozwiązania, jeśli chodzi o monitoring biura i wszystko co z tym związane.

Monitoring poza domem

Użyj zewnętrznych kamer bezpieczeństwa, aby zakryć punkty wejścia z zewnątrz. Rozważ kamerę bezpieczeństwa z szerokokątnym obiektywem do monitorowania podwórek i ulic. Oczywiście umieszczone kamery bezpieczeństwa w połączeniu z bardzo dyskretnie umieszczonymi kamerami mogą pomóc odstraszyć lub złapać potencjalnych włamywaczy.

Jak powinienem ustawić moje kamery bezpieczeństwa?

Service Desk - centralna jednostka obsługująca zgłoszenia, rozwiązująca problemy IT i planująca aktualizacje usług, działająca proaktywnie dla zadowolenia klientówUmieszczając kamery bezpieczeństwa, zawsze powinieneś starać się jak najlepiej wykorzystać każdą pozycję. Im więcej zadań monitorowania można wykonać za pomocą jednej kamery bezpieczeństwa, tym lepiej. Oto kilka pomocnych wskazówek dotyczących instalacji. Na przykład jedna kamera bezpieczeństwa może być używana do monitorowania wejścia, a także kilku okien. Oszczędź czas i wysiłek, instalując wiele kamer bezpieczeństwa w jednym obszarze, minimalizując liczbę nawierceń. Podczas pozycjonowania pamiętaj o nadmiernym świetle dziennym lub jasnym oświetleniu nocnym, ponieważ może to „rozmyć” nagrany materiał.

Jak mogę jeszcze bardziej odstraszyć intruzów?

Umieszczenie kamer bezpieczeństwa poza domem jest głównym środkiem odstraszającym, który może zniechęcić nawet najbardziej zdeterminowanych włamywaczy. Jeśli zajmujesz się głównie monitorowaniem bezpieczeństwa w pomieszczeniach, nadal dobrym pomysłem może być umieszczenie niektórych kamer bezpieczeństwa poza domem, w widocznym dla przechodniów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *