Szafka metalowa niejedno ma imię – jaki rodzaj wybrać?

Czy twoja dokumentacja biurowa staje się trochę przytłaczająca? Skorzystaj z naszego przewodnika na temat metalowych szaf, zanim zdecydujesz, co kupić, aby upewnić się, że otrzymasz najlepsze możliwe rozwiązanie dla swojej przestrzeni.

Rodzaj metalowej szafki – co jest dostępne?

Boczne szafy mają szerokie, ale płytkie szuflady, które idealnie nadają się do przechowywania teczek o dużej pojemności. Ze względu na płytkie przedłużenie szuflady, boczne szafy świetnie nadają się do przejść i obszarów, które wymagają dużej ilości segregacji w ciasnej przestrzeni. To wszystko czyni je wystarczająco szerokimi, aby pomieścić zarówno dokumenty o rozmiarze mniejszym, jak i większym – o ile są to dokumenty, które mogą być ustawione w układzie obok siebie lub od przodu do tyłu. Szafki boczne mogą mieć zaledwie dwie, a nawet siedem szuflad, przy czym większość dwóch szuflad ma wystarczająco niski profil, aby zmieścić się pod powierzchnią roboczą.

Szafki metalowe pionowe mają wąskie, ale głębokie szuflady. Wcześniej wymienione boczne meble metalowe producent są idealne dla dużej pojemności, długotrwałego użytkowania, te pionowe zwykle zawierają mniej dokumentów i są idealne do codziennego użytku w osobistym miejscu pracy. Pionowe zajmują minimalną przestrzeń na ścianie, ale głębokie szuflady wymagają więcej miejsca do otwarcia niż płytkie szafki boczne.

Są jeszcze opcje mobilne, czyli szafki na kółkach. Ten typ szafki na dokumenty jest prawie zawsze rodzajem pionowym, a większość opcji ma tylko jedną lub dwie szuflady, aby zmieścić się pod powierzchniami roboczymi, chociaż istnieją większe pliki mobilne. Wiele mobilnych szafek na dokumenty zawiera piąte koło w dolnej szufladzie dla dodatkowej stabilności, a kółka są często zamykane na klucz, aby utrzymać szafkę na miejscu podczas postoju.

Są też takie szafki, w których się umieszcza teczki w pozycji pionowej, a nie poziomej. Są powszechnie używane w dokumentacji medycznej, ułatwiają dostęp do informacji, umożliwiając użytkownikom szybkie zlokalizowanie nazwy na karcie folderu. Opcje z zakładkami bocznymi są dostarczane bez drzwi, z drzwiami skrzydłowymi i drzwiami żaluzjowymi – do wyboru.

Jest też jeszcze jeden typ posiadający wydajny styl drzwi, który jest idealny, gdy potrzebne jest segregowanie w ciasnych przestrzeniach, które mogą nie mieć wolnej przestrzeni dla dużych drzwi skrzydłowych.

Są też szafki obrotowe, które zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną przestrzeń do przechowywania, zajmując jednocześnie bardzo mało miejsca na podłodze. Ten typ szafki jest dwustronny, co oznacza, że jednostkę można obracać, aby odsłonić kolumnę plików po obu stronach. Obrotowe szafki na akta są wykonane np. z zaledwie dwóch albo nawet ośmiu półek, które zazwyczaj mieszczą się w konfiguracji z boczną zakładką.

Są też specjalne szafki, które są przeznaczone do przechowywania np. kart medycznych o określonym rozmiarze, w tym kart indeksowych zwykle w konfiguracji od przodu do tyłu, dla ułatwienia dostępu.

Teraz już powinieneś wiedzieć, który typ szafek jest dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *