Szkoła jazdy – plusy i minusy prowadzenia tego biznesu

home-banner

Szkół jazdy aktualnie jest bardzo wiele. Wiąże się to z coraz to większym zainteresowaniem ludzi na robienie prawo jazdy. Samochód aktualnie przydaje się wszędzie, często uprawnienia do kierowania wymagane są w pracy. Samo prowadzenie takiej szkoły wiąże się zarówno z zaletami, jak i wadami, których warto wiedzieć, zanim otworzy się biznes.

Własne samochody

Wadą prowadzenia szkoły jazdy jest konieczność posiadania własnych samochodów do nauki. Samochody te nie są tanie i zazwyczaj muszą być dopasowane do standardów egzaminacyjnych, gdyż nikt nie chce się uczyć na innym samochodzie, niż będzie na egzaminie. Ponadto również trzeba płacić za eksploatację takich samochodów i paliwo. Oczywiście w dalszym czasie koszty takie się zwracają jednak na samym początku, kiedy nie ma się jeszcze klientów są one bardzo duże dla osoby z przeciętnym portfelem.

Siedziba

Każda szkoła jazdy wiąże się z koniecznością posiadania własnej siedziby. Jak wiadomo, czynsz również trzeba opłacać, co jest również dodatkowym kosztem. Ponadto miejsce takie jest potrzebne, aby było gdzie prowadził wykłady z części teoretycznej egzaminu. W takim miejscu spotykają się również pracownicy, aby sprawdzić grafik i odpocząć.

Ryzyko

Z racji tego, że do samochodów wsiadają osoby, które dopiero co uczą się jazdy, to są w stanie stworzyć ryzyko na drogach. Każdy instruktor ryzykuje swoje zdrowie i życie jeżdżąc z taką osobą. Wystarczy zbyt późna reakcja instruktora, aby stała się komuś krzywda. Ponadto również samochód zużywa się znacznie szybciej, jeżeli kieruje nim osoba niedoświadczona. Sprzęt się szybciej zużywa i konieczne są częstsze naprawy, albo nawet całkowita wymiana samochodu.

Zyski

Mimo wszystkich wad związanych z prowadzeniem szkoły jazdy, wszystko rekompensują zyski. Kursy na prawo jazdy są bardo drogie, co wpływa na to, że każdy instruktor jest w stanie zarobić bardzo dużo. Nie tylko pensje instruktorów są wysokie, ale jeszcze wyższe są zyski właściciela szkoły jazdy. Zarabia on dwukrotnie więcej, niż sam instruktor.

Popyt na prawo jazdy

W dzisiejszych czasach większość osób decyduje się na zrobienie prawa jazdy. Jest ono wymagane przede wszystkim w pracy, ale ponadto jazda samochodem jest w stanie znacznie ułatwić życie. Dotarcie do różnych miejsc nie jest już problemem. Z racji tego, że aktualnie co druga osoba chce mieć prawo jazdy, to szkoły mają bardzo wielu klientów. Często mają zajęte grafiki już na parę miesięcy do przodu. Można więc mieć pewność, że prowadząc szkołę jazdy, na pewno będzie się mieć klientów.

Elastyczny grafik

Z racji tego, że grafik musi być dopasowany nie tylko do instruktora, ale również do ucznia, to jego manipulacja jest niezwykle prosta. Każdy z instruktorów, w tym również właściciel szkoły podaje swoją dyspozycyjność na kolejne tygodnie i na jej podstawie umawia się uczniów, którzy w tych godzinach mogą umówić się na jazdy. w efekcie nie ma problemu z wzięciem dnia wolnego, czy pracowaniem krócej, albo dłużej. Wszystko to jest niezwykle wygodne.

Poradnik przygotował portal http://www.szkolyjazdy.com.pl/ – wyszukiwarka szkół jazy w całym kraju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *