Pracująca mama: kilka pomysłów na zarobek dla młodych matek

work-from-home-mom

Młoda mama jest na urlopie macierzyńskim, ale chciałaby dorobić kilka złotych i wspomóc domowy budżet – gdy na świecie pojawia się dziecko potrzeby rosną, a pieniędzy nie przybywa w lawinowym tempie. Czasu ma niewiele, ale 2-3 godziny dziennie na pracę dodatkową znajdzie. Co może robić? Na pewno praca powinna być wykonywana w domu lub blisko domu, aby nie wymagała długich dojazdów.

Jeśli młoda mama biegle zna język obcy może udzielić kilku korepetycji dziennie. Jeśli jest biegła w pisaniu, wówczas może pisać teksty na zlecenie – na takim działaniu jest w stanie dorobić 300-600 złotych miesięcznie, gdy znajdzie więcej czasu to nawet 1000 złotych może być jej dodatkowym zarobkiem.

Nie są to kokosy, ale pieniądze, które wspomogą domowy budżet i pozwolą np. kupić dziecku ubranka, kosmetyki, opłacić dodatkową wizytę u lekarza. Jeśli taka praca jej nie odpowiada, wówczas może poszukać zleceń tzw. marketingu szeptanego i publikować własne opinie na forach internetowych. Gdyby miała chęć, zainstalowała program komputerowy, wówczas może pracować w zdalnym call center w swoim domu. Te prace nie są męczące, nie trzeba nigdzie wychodzić, można je wykonywać w mieszkaniu, nawet późnym wieczorem. Innym sposobem jest wystawianie aukcji na allegro, dodawanie zdjęć, opisywanie produktów. To także dobra praca dla młodej mamy.

Jeśli pani woli inne zajęcia to może zacząć sprzedawać produkty w sieci – jest to zajęcie wynagradzane prowizyjnie, ale także da dodatkowy dochód. Prowizją wynagradzana jest także praca agenta ubezpieczeniowego. Jeśli młoda mama lubi taką pracę to może ją podjąć. Zarobki początkowo mogą być niewielkie, ale z czasem będą rosły. Praca agenta ubezpieczeniowego bardziej angażuje, ale potrafi po kilku miesiącach dać wyższe dochody dodatkowe.

Praca poza domem? Dlaczego nie?

Młoda mama może pracować jako korepetytorka poza własnym domem – może uczyć języka obcego, języka polskiego, matematyki (w zależności od wiedzy i umiejętności). Wówczas wyjdzie do ludzi i zmieni otoczenie. Innym pomysłem jest sprzątanie – 2-3 godziny dziennie od poniedziałku do piątku.

Dodatkowe pieniądze nie będą duże, ale pewne. Praca w gastronomii, np. przygotowanie wesela wspólnie z innymi osobami, to zajęcie na sobotę i niedzielę, bywa całkiem nieźle opłacane. Łatwą pracą jest praca na zmywaku, wówczas przez kilka godzin dziennie trzeba stać i zmywać naczynia. Inne dorywcze zajęcia dostępne dla młodej mamy to praca pomocy kuchennej lub kelnerki. Można podjąć pracę na pół etatu w sklepie z odzieżą lub obuwiem, można rozprowadzać kosmetyki wśród koleżanek i znajomych, można zająć się rękodziełem – dziergać sweterki, torebki lub przygotowywać autorskie pocztówki w artystyczny sposób.

Metod zarabiania jest wiele, należy znaleźć najlepszą dla siebie, a comiesięczny dodatkowy dochód dla młodej mamy będzie rzeczywistością. Poza tym będzie miała kontakt z ludźmi i nie popadnie w depresję lub tzw. baby blues. Praca dla młodej mamy to lekarstwo i dodatkowy zarobek jednocześnie.

Więcej propozycji pracy w domu dla mam znaleźć można pod adresem https://zarabiajprzez24.pl/praca-w-domu-zarabianie-przez-internet/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *