Trawnik jak marzenie. Jak go stworzyć?

Marzysz o przepięknym trawniku przy swoim domu? Zobacz, jak przygotować trawnik, który zachwyca swoim kolorem, gęstością, a przy tym nie wymaga czasochłonnej pielęgnacji!

Trawnik przy domu – czy natura jest zawsze najlepsza?

Zielony kobierzec rozciągający się wokół domu wygląda zachwycająco od pierwszego spojrzenia, a gęsta, soczyście zielona, równa trawa tworzy idealne tło i przestrzeń do zabawy i przyjmowania gości.

Jednak piękne trawniki nie są proste w utrzymaniu, ponieważ wymagają one regularnego podlewania, koszenia, nawożenia, aeracji i innych zabiegów, właśnie dlatego nie każdy ma czas na to, aby zasiać i następnie dbać o trawnik.

Jednak założenie trawnika z wykorzystaniem nasion trawy nie jest jedynym rozwiązaniem, ponieważ można zdecydować się na alternatywę – sztuczną trawę ogrodową, która w ostatnich latach zyskała znaczną popularność.

Sztuczna trawa ogrodowa – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Produkowana z tworzyw sztuczna trawa ogrodowa jest nowoczesną alternatywą dla naturalnego trawnika. Do jej wykonania najczęściej używane są włókna polipropylenowe i polietylenowe proste albo skręcone, które umieszczane są na podkładzie z lateksu.

Wykonana z wytrzymałych i odpornych na czynniki pogodowe materiałów przyciąga uwagę swoim efektownym wyglądem i może posłużyć przez wiele lat, bez konieczności jej systematycznej pielęgnacji. Materiały używane do jej wykonania są odporne na promienie UV, niskie i wysokie temperatury, śnieg, deszcz i inne czynniki. Ze względu na wysoką odporność na zużycie może być ona również używana w ogrodach, w których bawią się dzieci, na przykład doskonale sprawdza się podczas zabaw z piłką.

Wobec tego sztuczna trawa do ogrodu pozwala oszczędzić dużo czasu, nie wymaga ponoszenia wysokich kosztów związanych z jej utrzymaniem i jednocześnie jest bardzo efektownym dodatkiem do ogrodu, a także wykorzystać można ją w innych miejscach, na przykład na tarasach czy na balkonach.

Jak wybrać dobrą sztuczną trawę do ogrodu?

W sprzedaży dostępna jest różnorodna sztuczna trawa do ogrodu, dlatego też można dobrać ją pod wieloma względami do własnych oczekiwań i potrzeb.

Sztuczna trawa może różnić się pomiędzy sobą pod względem wielu parametrów, między innymi wysokości runa, jego gęstości oraz kolorystyki, a także miękkości. Warto więc uwzględnić te właśnie parametry, aby dobrać trawę sztuczną, która będzie najlepiej nadawała się w konkretne miejsca, na przykład do ogrodu używanego przez dzieci czy do stworzenia dekoracyjnego gazonu.

Gdy chodzi o założenie trawnika ze sztucznej trawy, nie jest to bardzo wymagający proces. Przede wszystkim konieczne jest wybranie odpowiedniego rodzaju trawy i zamówienie jej wymaganej powierzchni – najczęściej trawa oferowana jest w rolkach o szerokości 2 metrów. Montaż trawy odbywa się z wykorzystaniem podkładów flizelinowych, specjalnych klejów oraz taśm klejących.

Gdy zatem marzysz o pięknym trawniku, sztuczna trawa do ogrodu wykonana z wysokiej jakości tworzyw sztucznych stanowi bardzo dobrą alternatywę dla naturalnej trawy. To inwestycja, która sprawdzi się na lata!

Kariera magazyniera w Niemczech – Twój pierwszy krok w świat logistyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *