Trawnik jak marzenie. Jak go stworzyć?

Marzysz o przepięknym trawniku przy swoim domu? Zobacz, jak przygotować trawnik, który zachwyca swoim kolorem, gęstością, a przy tym nie wymaga czasochłonnej pielęgnacji!

Trawnik przy domu – czy natura jest zawsze najlepsza?

Zielony kobierzec rozciągający się wokół domu wygląda zachwycająco od pierwszego spojrzenia, a gęsta, soczyście zielona, równa trawa tworzy idealne tło i przestrzeń do zabawy i przyjmowania gości.

Jednak piękne trawniki nie są proste w utrzymaniu, ponieważ wymagają one regularnego podlewania, koszenia, nawożenia, aeracji i innych zabiegów, właśnie dlatego nie każdy ma czas na to, aby zasiać i następnie dbać o trawnik.

Jednak założenie trawnika z wykorzystaniem nasion trawy nie jest jedynym rozwiązaniem, ponieważ można zdecydować się na alternatywę – sztuczną trawę ogrodową, która w ostatnich latach zyskała znaczną popularność.

Sztuczna trawa ogrodowa – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Produkowana z tworzyw sztuczna trawa ogrodowa jest nowoczesną alternatywą dla naturalnego trawnika. Do jej wykonania najczęściej używane są włókna polipropylenowe i polietylenowe proste albo skręcone, które umieszczane są na podkładzie z lateksu.

Wykonana z wytrzymałych i odpornych na czynniki pogodowe materiałów przyciąga uwagę swoim efektownym wyglądem i może posłużyć przez wiele lat, bez konieczności jej systematycznej pielęgnacji. Materiały używane do jej wykonania są odporne na promienie UV, niskie i wysokie temperatury, śnieg, deszcz i inne czynniki. Ze względu na wysoką odporność na zużycie może być ona również używana w ogrodach, w których bawią się dzieci, na przykład doskonale sprawdza się podczas zabaw z piłką.

Wobec tego sztuczna trawa do ogrodu pozwala oszczędzić dużo czasu, nie wymaga ponoszenia wysokich kosztów związanych z jej utrzymaniem i jednocześnie jest bardzo efektownym dodatkiem do ogrodu, a także wykorzystać można ją w innych miejscach, na przykład na tarasach czy na balkonach.

Jak wybrać dobrą sztuczną trawę do ogrodu?

W sprzedaży dostępna jest różnorodna sztuczna trawa do ogrodu, dlatego też można dobrać ją pod wieloma względami do własnych oczekiwań i potrzeb.

Sztuczna trawa może różnić się pomiędzy sobą pod względem wielu parametrów, między innymi wysokości runa, jego gęstości oraz kolorystyki, a także miękkości. Warto więc uwzględnić te właśnie parametry, aby dobrać trawę sztuczną, która będzie najlepiej nadawała się w konkretne miejsca, na przykład do ogrodu używanego przez dzieci czy do stworzenia dekoracyjnego gazonu.

Gdy chodzi o założenie trawnika ze sztucznej trawy, nie jest to bardzo wymagający proces. Przede wszystkim konieczne jest wybranie odpowiedniego rodzaju trawy i zamówienie jej wymaganej powierzchni – najczęściej trawa oferowana jest w rolkach o szerokości 2 metrów. Montaż trawy odbywa się z wykorzystaniem podkładów flizelinowych, specjalnych klejów oraz taśm klejących.

Gdy zatem marzysz o pięknym trawniku, sztuczna trawa do ogrodu wykonana z wysokiej jakości tworzyw sztucznych stanowi bardzo dobrą alternatywę dla naturalnej trawy. To inwestycja, która sprawdzi się na lata!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *