Jak zapewnić czyste powietrze w biurze?

Niezależnie od tego, czy pracujesz tylko przez kilka dni w tygodniu, czy na pełen etat, konieczne jest zapewnienie sobie i swoim pracownikom dostępu do czystego powietrza – dla zdrowia, bezpieczeństwa i większej wydajności.

Jak poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach?

W pierwszej kolejności zleć sprawdzenie systemu klimatyzacji w budynku wykwalifikowanemu specjaliście. Następnie skoncentruj się na rozcieńczaniu i filtrowaniu powietrza w pomieszczeniu, mając na uwadze kilka poniższych wskazówek.

Wpuść więcej powietrza z zewnątrz. Kiedy wprowadzasz więcej powietrza z zewnątrz, rozrzedzasz powietrze, które już znajduje się w pomieszczeniu. Takie postępowanie zmniejsza stężenie aerozoli, na które narażeni są pracownicy w pomieszczeniach zamkniętych.

Filtruj powietrze w pomieszczeniu. Jeżeli nie masz możliwości doprowadzenia wystarczającej ilości świeżego powietrza z zewnątrz, przefiltruj powietrze krążące wewnątrz. Dzięki skutecznej filtracji możesz usunąć aerozole, zanim powietrze zacznie ponownie krążyć.

Używaj oczyszczaczy powietrza

Używaj oczyszczaczy powietrza wyposażonych w filtry HEPA, które świetnie radzą sobie z filtrowaniem zanieczyszczeń powietrza. W sieci bez problemu znajdziesz godne polecenia oczyszczacze powietrza. Równocześnie pamiętaj, że same oczyszczacze to nie wszystko. Częsta wymiana filtra powietrza to podstawa. Brudny filtr może pogorszyć jakość powietrza w pomieszczeniu, ponieważ działa jak zbiornik kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu. Czysty filtr skutecznie usunie z powietrza cząsteczki unoszące się w powietrzu – jeśli więc zainwestujesz w oczyszczacz powietrza do biura, pilnuj tej kwestii.

Dostosowywanie wentylacji do jakości powietrza na zewnątrz

Jeśli jakiekolwiek zjawiska powodują, że powietrze na zewnątrz jest chwilowo gorsze od powietrza w pomieszczeniu, warto zmniejszyć poziom wentylacji w tych okresach. Aktualne dane dotyczące jakości powietrza na zewnątrz można wykorzystać jako czynnik wyzwalający zmiany w harmonogramach wentylacji dla pomieszczeń biurowych.

Woda jako naturalny oczyszczacz

Woda jest jednym z naturalnie występujących w przyrodzie oczyszczaczy powietrza. Bieżąca woda i elektrolity mogą pomóc odświeżyć powietrze i usunąć organiczne zanieczyszczenia powietrza. Niektórzy nawet uważają, że może wprowadzić pozytywną energię do miejsca pracy, co może przynieść korzyści każdemu stresującemu środowisku. Niezależnie od tego, czy chodzi o proste filtry na bazie wody, czy o bardziej wyszukane i zorientowane na design fontanny, woda może stanowić inspirację w biurze i pomóc w walce z zanieczyszczeniem powietrza, zapewniając jednocześnie świeżą atmosferę.

Rola roślin

Rośliny wprowadzają tak potrzebną zieleń i naturę do zwykle profesjonalnej, sterylnej przestrzeni. Rośliny dostarczają również mikroorganizmów glebowych, które mogą pomóc w odkażaniu i oczyszczaniu biura. Jednak ważny jest wybór odpowiedniej rośliny. Do roślin oczyszczających powietrze zalicza się bluszcz, palmę daktylową karłowatą, filodendron i lilię pokojową. Rośliny mogą również sprzyjać budowaniu zespołu, ponieważ wszyscy będziecie musieli się zaangażować, aby pielęgnować i utrzymywać swoje zdrowie. Więcej informacji znajdziesz w naszym poradniku „zrób to sam”, jak stworzyć ścianę z roślin w swoim biurze!

Kariera magazyniera w Niemczech – Twój pierwszy krok w świat logistyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *