Trudna sprawa rozwodowa? Z pomocą przyjdzie Ci detektyw

banner1

Każdego roku w Polsce dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy rozwodów. Nie wszystkie jednak przebiegają spokojnie i w dobrej atmosferze. Najczęstszym problemem jest ustalenie tego, która ze stron jest winna rozkładu pożycia. W obliczu bezradności i braku możliwości dojścia do jakiegokolwiek porozumienia, decydujemy się na zasięgnięcie innych form wsparcia, tj. wynajęcie profesjonalnego detektywa.

Jakie cechy powinien posiadać detektyw i dlaczego zatrudniamy go w takich sytuacjach?

Główną przyczyną rozwodów jest niewątpliwie zdrada współmałżonka. Wypowiedziane przed ołtarzem słowa przysięgi o ślubowaniu wierności coraz bardziej tracą na swoim znaczeniu. Nic więc dziwnego, że blisko 7 na 10 spraw prowadzonych przez detektywów dotyczy właśnie zakończenia związków małżeńskich. Z ich pomocy warto skorzystać już wtedy, kiedy zaczynamy nabierać podejrzeń o dopuszczenie się skoku w bok przez drugą połówkę. Pierwszymi oznakami mogą być np. częste nadgodziny i wyjazdy służbowe, większa dbałość o wygląd, zmniejszające się zainteresowanie sprawami rodzinnymi lub liczne połączenia i wiadomości tekstowe. Skompletowanie materiałów dowodowych obciążających niewierną żonę lub męża, jeszcze przed złożeniem pozwu sądowego, zapewni nam przewagę już na samym początku procesu rozwodowego. Jest to szczególnie ważne, gdy walczymy o przyznanie wysokich alimentów na dziecko lub podział cennego majątku.

Rozwody należą do grupy najdelikatniejszych spraw, dlatego niezwykle istotne jest wytworzenie nici porozumienia z klientem już podczas pierwszej wizyty. Podstawowy cel spotkań to zdobycie jak największej liczby informacji na temat niewiernej strony związku, w tym m.in. jej miejsce pracy, zainteresowania, namiary na najbliższych znajomych czy ulubione formy spędzania wolnego czasu. W trakcie pracy niewątpliwie przydadzą się zdolności empatyczne. Detektywi muszą być wyrozumiali i pomocni w tak trudnych sytuacjach. Niektórzy klienci traktują ich jak powierników swych uczuć i tajemnic, dlatego żadna rozmowa nie może przedostać się poza gabinet biura. Idealny detektyw to taki, który budzi zaufanie, jest oddany swej pracy, komunikatywny, opanowany, a zarazem odważny, czujny i sprytny. Jeżeli do tego posiada jeszcze wiedzę z zakresu prawa cywilnego i karnego oraz kryminalistyki, śmiało możemy polegać na jego usługach.

Z jakich metod korzystają detektywi, aby wykryć niewierność drugiej osoby?

Jednym z podstawowych sposobów jest po prostu baczna obserwacja podejrzanego. Detektyw nie może wyróżniać się z tłumu, jeśli chce podążać za zainteresowanym. Musi być wyposażony w profesjonalny sprzęt. Na tym etapie wystarczy smartfon z dobrym zoomem i aparatem o wysokiej rozdzielczości, aby w odpowiedniej chwili zrobić wyraźne zdjęcie lub nakręcić filmik, np. ze spotkania z kochanką. Będą to materiały wskazujące na winę niewiernego małżonka.

Detektywi chętnie sięgają po nowoczesne urządzenia. Przekazują klientowi łatwe do zainstalowania podsłuchy, które będą rejestrować wszystkie połączenia telefoniczne drugiej połówki. Znakomicie sprawdzają się też drobne nawigacje GPS, wykrywające i udostępniające aktualne położenie podejrzanej osoby. Nie należy zapominać o małych dyktafonach, z których można korzystać, będąc świadkiem schadzki kochanków, np. przebierając się za pracownika hotelu, w którym wynajęli pokój.

Skuteczną metodą są także tzw. keyloggery, czyli systemy monitorujące klawisze naciskane przez danego użytkownika. Coraz częściej służą one jako łamacze haseł, dzięki czemu możemy monitorować wszystkie rozmowy przeprowadzane na różnych urządzeniach, zarówno na telefonach komórkowych (SMS-y, Messenger), jak i komputerach (maile, komunikatory). Screeny z wyszczególnionymi fragmentami, świadczącymi o dopuszczeniu się zdrady, będą stanowić niezbity dowód w sądzie, dzięki czemu to właśnie nasz klient odniesie zwycięstwo podczas rozprawy.

Wykorzystano materiały pochodzące ze strony detektyw warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *