Udany urlop? Nie ruszaj się bez ubezpieczenia na wakacje!

travel-k2EI--621x414@LiveMint

Większość podróżujących przeznacza dużo czasu i wysiłku, planując idealne wakacje, ale często pomijają znaczenie uzyskania dobrej polisy ubezpieczenia podróżnego. Podróżni są bardziej podatni na choroby i wypadki, gdy podróżują po obcym kraju i nie ma pewnej metody zapobiegania niefortunnym incydentom – a przecież nie ma nic gorszego niż przekreślenie całego, długo wyczekiwanego urlopu przez wypadek czy chorobę. Jak się okazuje sama ekuz na wakacyjnapolisa.pl również nie wystarczy.

Co zatem zrobić by czuć się bezpiecznie na urlopie?

Chociaż ubezpieczenie podstawowe Ekuz nie może pomóc ludziom uniknąć nieszczęść podczas ich podróży, oferuje pocieszenie w formie rekompensaty pieniężnej, która może być bardzo przydatna w pewnych sytuacjach.

Dodatkowe ubezpieczenie podróżne zapewnia szeroki zakres świadczeń dla podróżnych. Po pierwsze zapewnia zwrot finansowy na pokrycie kosztów leczenia, które są ponoszone z powodu wypadków i chorób. W niektórych krajach leczenie medyczne jest bardzo kosztowne, a ci, którzy doznają poważnych urazów, mogą płacić rachunki medyczne w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dzięki podróżnemu ubezpieczeniu medycznemu podróżni mogą uzyskać zwrot całej kwoty wydanej na leczenie. Ubezpieczenie podróżne obejmuje również ewakuację medyczną, co oznacza, że ​​podróżni nie muszą ponosić kosztów transportu medycznego z własnej kieszeni.

Inną ważną korzyścią z ubezpieczenia podróży jest to, że zapewnia ochronę przed odwołaniem i przerwaniem podróży. Gdy sytuacja wyjątkowa powstaje przed lub w trakcie wakacji, podróżni mogą zostać zmuszeni do odwołania lub skrócenia swoich podróży. Ponieważ zapłacili już za swoje wakacje, mogą stracić znaczną ilość pieniędzy. Ubezpieczenie podróżne zapewnia, że ​​otrzymają odszkodowanie za straty wynikające z odwołania lub przerwania podróży. Dodatkowo, ci, którzy mają politykę podróżną, otrzymają ubezpieczenie bagażu zagubionego lub rzeczy osobistych.

Inne rodzaje ubezpieczenia, które są dostępne dla kupujących ubezpieczenie podróżne, obejmują te za:
opóźnienie podróży,
niewykonanie zobowiązania przez organizatora wycieczek,
przypadkową śmierć,
koszty prawne,
wydatki dentystyczne,
inne.

Ubezpieczenie podróżne nie tylko zapewnia ubezpieczenie od nieprzewidzianych strat – umożliwia także korzystanie z szeregu usług, które mogą być nieocenione w nagłych wypadkach. Większość firm ubezpieczeniowych oferuje pomoc w zakresie podróży i całodobowe służby ratunkowe, które pomagają klientom radzić sobie w niekorzystnych sytuacjach podczas wakacji. Jeśli będziesz uczestniczyć w wypadku lub stracisz dokumenty w czasie podróży, możesz zwrócić się o pomoc do swojej firmy ubezpieczeniowej.

Firma zapewni najlepszą poradę lub skontaktuje się z lokalnymi służbami ratunkowymi, aby pomóc Ci rozwiązać Twoje problemy w jak najkrótszym czasie. Ten rodzaj pomocy jest szczególnie ważny, jeśli podróżujesz do kraju, w którym mieszkańcy nie mówią w Twoim języku – a nie ukrywajmy w przypadku polskich urlopowiczów tak przeważnie jest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *