Jak użytkownik końcowy korzysta z udanego systemu WMS?

Efektywne zarządzanie magazynem jest ważne dla każdej rozwijającej się firmy e-commerce. Aby upewnić się, że zarządzanie magazynem przebiega płynnie wraz z rozwojem firmy i wzrostem liczby zamówień, potrzebny jest odpowiedni system zarządzania magazynem (system WMS).

W tym przewodniku omawiamy, czym jest system zarządzania magazynem, dlaczego jest ważny dla Twojego biznesu e-commerce, jak działa i jak wybrać odpowiedni system.

Co to jest system zarządzania magazynem?

System zarządzania magazynem to rozwiązanie programowe, które zapewnia wgląd w zapasy magazynowe firmy i zarządza operacjami realizacji łańcucha dostaw od centrum dystrybucji do użytkownika końcowego.

Celem systemu zarządzania magazynem jest pomoc w zapewnieniu, że towary i materiały przemieszczają się w magazynach w najbardziej wydajny i opłacalny sposób. System zarządzania magazynem (WMS) obsługuje wiele funkcji, które umożliwiają te ruchy, w tym:

  • śledzenie zapasów,

  • pobieranie,

  • przyjmowanie,

  • odkładanie.

System zarządzania magazynem zapewnia również wgląd w zapasy organizacji w dowolnym czasie i miejscu, zarówno w obiekcie, jak iw transporcie.

Dlaczego Twoja firma potrzebuje systemu zarządzania magazynem?

W dzisiejszej ekonomii bez wysiłku klienci oczekują wygody. Według badań 76% klientów twierdzi, że wygoda jest dla nich najwyższym priorytetem przy wyborze sprzedawcy. Oznacza to, że sprzedawcy detaliczni muszą przyjąć Total Commerce — chodzi o prowadzenie handlu wszędzie tam, gdzie są ich klienci, na ich warunkach. W dzisiejszej dynamicznej, wielokanałowej gospodarce opartej na realizacji zamówień konsumenci z dostępem do sieci chcą kupować w dowolnym wybranym przez siebie kanale.

Aby móc sprostać temu zapotrzebowaniu na wygodę, firmy potrzebują możliwości szybkiego reagowania dzięki funkcji zarządzania magazynem, która optymalizuje możliwości realizacji zamówień, upraszcza złożoność i usprawnia procesy. Ręczne i czasochłonne zadania są powszechne w zarządzaniu magazynem, co podkreśla potrzebę rozwiązania programowego w celu poprawy wydajności i wydajności operacyjnej.

Szybsza realizacja zamówienia

Klienci oczekują bezproblemowej dostawy. Według badań 62% klientów twierdzi, że są bardziej lojalni wobec sprzedawcy, który jest otwarty i uczciwy w kwestii terminów dostaw. Aby dotrzymać obietnicy dostawy, ważne jest, aby móc łatwo i terminowo wysyłać zamówienia.

Skróć czas realizacji zamówienia do wysyłki dzięki WMS. System umożliwia Twojemu zespołowi szybkie realizowanie zamówień dzięki możliwości skanowania kodów kreskowych i uzyskiwania dostępu do inwentaryzacji.

Oszczędzaj czas dzięki bezproblemowym operacjom w magazynie

Upewnij się, że Twoi pracownicy nie spędzają zbyt dużo czasu na szukaniu towarów w Twoim magazynie dzięki systemowi zarządzania magazynem. Zwiększ wydajność operacyjną dzięki systemowi, który śledzi, gdzie w magazynie znajdują się wszystkie Twoje jednostki SKU, aby zaoszczędzić czas personelu na kompletowaniu, odkładaniu i przemieszczaniu zapasów w celu szybszej realizacji zamówień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *