W poszukiwaniu najlepszych warunków konta dla biznesu: porównywarka z pomocą!

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-08-05 11:14:27Z |  |

Poszukiwania najlepszych warunków konta dla biznesu. W jaki sposób wybrać konto które przyniesie nam jak największe korzyści zarówno z perspektywy łatwości przeprowadzania operacji bankowych, jak i intuicyjności. 

Założenie konta firmowego to bardzo duża odpowiedzialność dla właściciela, który jest zobowiązany wynegocjować jak najkorzystniejsze warunki z bankiem. Często duże banki w których większość z nas ma założone konta mają już z góry ustalone propozycje kont dla biznesu, które z perspektywy raczkującego przedsiębiorstwa są nie negocjowalne, ale też czasami bardzo interesujące. Jeżeli chcemy wybrać najlepszą ofertę, jaka jest dla nas możliwa to powinniśmy prześledzić trochę strony banków. Takie zajęcie oczywiście jest bardzo żmudne i może doprowadzić nie raz do białej gorączki biorąc pod uwagę to że większość ofert bywa podobnych i nie zyskujemy w ten sposób dużo. Jeżeli chcemy taką sprawę z wyborem najlepszego konta szybko załatwić to powinniśmy skorzystać z porównywarek kont bankowych dostępnych od ręki po wpisaniu odpowiedniej frazy w google. Takich stron z porównywarkami jest bardzo dużo a każde z nich robi regularne co miesięczne zestawienie nowych ofert banków dzięki temu mamy stały dostęp do najświeższych danych.

Przykładowe strony do porównywania kont bankowych:

  1. Totalmoney.pl- Strona ta pozwala na porównanie konta bankowych z przeznaczeniem dla firm, jak i tych osobistych, Wyszukiwanie jest bardzo intuicyjne i zapewnia podstawowe informacje na temat danego konta w konkretnym banku, oraz możliwość zapoznania się ze szczegółami poprzez przejście na stronę domową danego banku i zweryfikowanie informacji. Lista kont jest tak ułożona że wiemy jaka oferta jest najkorzystniejsza a jaka naj mniej opłacalna dla nas. Należy pamiętać że kierowanie się wyłącznie korzystnością danej opcji nie zawsze jest dobre.
  2. Bankier.pl- Strona chyba znana każdemu, kto chociaż trochę interesuję się biznesem i jego prowadzeniem. Tutaj również możemy znaleźć bardzo ciekawe artykuły, które posiadają zestawienia najlepszych kont firmowych w oparciu o przykładowe wytyczne. Tą stronę w tym temacie możemy potraktować jako wyznacznik, jednak do podjęcia ostatecznego wyboru na pewno będzie potrzebna dodatkowa weryfikacja w oparciu o strony domowe banków.
  3. topkontabankowe.pl- Strona ta jest dedykowana stricte pod porównywanie kont bankowych zarówno firmowych jak i tych osobistych. Tutaj znajdziemy najświeższe dane dotyczącego tego jak kształtują się oferty banków z ostatniego miesiąca bądź dwóch. Korzystając z tej strony możemy nie otrzymywać pełnych informacji, dlatego zawsze warto przed podjęciem ostatecznego wyboru udać się do placówki, albo sprawdzić te informacje na stronie banku i tam dokonać zamówienia konta.

Wybierając konto zawsze porównajmy jak najwięcej ofert, oraz zwróćmy uwagę jakiego typu konta są najbardziej polecane przez przedsiębiorców. Ponad to wspólne konto z kontrahentem sprawia że przepływ pieniędzy odbywa się wewnątrz danego banku bez zbędnego procesu księgowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *