Wartość bryki przed sprzedażą do skupu – co warto wiedzieć?

Ile warta jest moja moja stara Corsa? Ile dostanę za tego Fora? Kiedy jesteś gotowy do sprzedaży starego samochodu, najpierw powinieneś wiedzieć, ile możesz za niego dostać. Nie znajdziesz kogoś, kto zapłaci tyle samo, co przy zakupie takowego. Jednak nadal możesz zarobić przyzwoitą cenę, sprzedając rozsądnie. Chodzi o to, że istnieje kilka czynników, które mogą określić, ile warta jest Twoja stara bryka. Może to zależeć od stanu, a nawet typu kupujących, do których kierujesz reklamy.

Poniżej znajduje się kilka kluczowych czynników, które decydują o tym, ile wart jest ten stary pożeracz gazu, o jakich warto wiedzieć, zanim wybierzesz skup aut za gotówkę w którym będziesz chciał się go pozbyć.

Jaki jest stan ciężarówki?

Aby dowiedzieć się, ile warta jest Twoja bryka, oceń stan pojazdu. Czy samochodowi zostało jeszcze kilka lat, czy jest na ostatniej prostej? Czy istnieje wiele problemów kosmetycznych, które odstraszają kupującego od złożenia oferty? Czy jest wiele problemów mechanicznych, które wymagają naprawy, zanim samochód będzie można bezpiecznie obsługiwać?

Stan Twojej bryki określi, ile wart jest Twój stary samochód. Jeśli samochód jest w całkiem dobrym stanie poza normalnym zużyciem, spodziewasz się wyższej wypłaty. Jeśli jednak samochód ma znaczne uszkodzenia kosmetyczne lub mechaniczne, oferty, które otrzymasz, będą znacznie mniejsze.

Jaki to rodzaj samochodu?

Marka, model i rok Twojej bryki to kluczowe czynniki decydujące o jej wartości. Jasne, możesz próbować sprzedać starego, poobijanego Forda. Popyt konsumentów na niego może być wyższy niż na Porsche w nieskazitelnym stanie.

Kim są Twoi docelowi nabywcy?

Komu chcesz sprzedać swoją śmieciarkę? Czy jesteś zainteresowany sprzedażą kupującemu typu skup, złomowisko, kupującemu części samochodowe, dealerowi lub wolisz go oddać prywatnej firmie? To, komu sprzedajesz, ma bezpośredni wpływ na to, ile otrzymasz za swoją brykę. Na przykład prywatny nabywca nie będzie korzystał z samochodu, który ma problemy ze skrzynią biegów. Dlatego nie oferują zbyt wiele za samochód. Jednak kupujący części samochodowe może potrzebować sprawnej części znajdującej się tym aucie, co skutkuje wyższymi ofertami.

Czy masz całą papierkową robotę?

Aby sprzedać samochód zawsze musisz udowodnić, że jesteś jej prawowitym właścicielem i dostarczyć niezbędne dokumenty. Na przykład kupujący potrzebowałby tytułu prawnego lub dowodu sprzedaży. Takie dokumenty zwykle obejmują aktualną rejestrację pojazdu i tytuł. Niektóre firmy, które kupują stare samochody, mogą nadal kupować brykę, nawet jeśli nie mają tytułu. Jednak wynikający z tego proces sprzedaży wymagałby więcej kroków niż zwykle, a zatem spowoduje niższą wypłatę.

Czy sprzedajesz go na części czy w całości?

To, jak planujesz sprzedać swoją brykę, ma również wpływ na to, ile możesz za nią dostać. Na przykład możesz uzyskać więcej, sprzedając go na części, niż sprzedając go w całości. Zależy to oczywiście od stanu samochodu i części, które próbujesz sprzedać. Jeśli samochód ma kilka problemów mechanicznych, sprzedawanie go część po części nie przyniesie Ci dużo gotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *