Wiercenie w skałach i kamieniach – w czym tkwi problem?

Ogólnie rzecz biorąc, skała jest jednym z materiałów najtrudniejszych do przewiercenia. Co więcej, jest to także materiał, który można wykorzystać do różnorodnych celów.

Nie potrzebujesz profesjonalnego murarza do tego zadania. Pracę można wykonać samodzielnie za znacznie mniejsze pieniądze, jeśli dysponuje się odpowiednimi narzędziami. Tutaj polecamy sprawdzić artykuł https://www.plasmet.pl/blog/wiertnica-diamentowa-milwaukee-czy-warto/, jak również zachęcamy do przeczytania niniejszego tekstu do końca.

Wiercenie w skale – co musisz wiedzieć?

Wiertarka do ścian betonowych, która działa płynnie, może stanowić poważny problem, ponieważ podczas wiercenia trzeba będzie pracować z twardymi kamykami i skałami. Brak wiedzy, jak sobie z nimi poradzić, może spowodować koniec wiertła. W procesie budowlanym należy koniecznie wiedzieć, że może to być jeden z najtrudniejszych do przewiercenia materiałów, dlatego konieczna będzie wiertnica diamentowa absolutnie dostosowana do tego zadania.

Trudne do wiercenia – skały rzeczne

Ze względu na czas spędzony w drodze w dół rzeki od gór, skały zwykle mają gładką powierzchnię. Skały różnych typów mogą mieć różną teksturę, niektóre twardsze niż inne. Wiercenie kamieni rzecznych jest trudne ze względu na kruchość ich skorupy. Z drugiej strony inne skały mają bardziej miękką skorupę, więc można je wiercić za pomocą odpowiednich wierteł.

Wybór wiertła

Wiertła służą do wiercenia otworów w skale w zależności od rodzaju skały oraz głębokości i średnicy otworu. Kiedy mówisz o małych otworach, najlepiej użyć wiertła do muru z węglika wolframu.

Do wiercenia większych otworów można użyć wierteł diamentowych, ale są one przeznaczone do znacznie większych średnic – jeśli nie przewierciłeś się całkowicie, pozostanie rdzeń, który będzie musiał zostać usunięty.

Wiertła do kamienia

Wiertła do kamienia są najczęściej używane z wiertarką udarową, która działa poprzez wbijanie wiertła w skałę podczas obracania się. Skała jest kruszona poprzez młotkowanie końcówki wiertła, która następnie jest również odpylana przez obracające się rowki. Obrót wiertła przesuwa krawędzie tnące w kierunku nowej części dna otworu przy każdym uderzeniu. Czyli działa nieco inaczej niż to co może zaoferować pilarka diamentowa Milwaukee i tym podobne narzędzia.

Specjalny kształt

Większość wierteł ma specjalny kształt trzpienia, który umożliwia swobodne poruszanie się wiertła w uchwycie podczas wbijania. Wiertła rdzeniowe, zwane również wiertłami do skał, mogą być używane do wiercenia szerokich otworów w skałach. Dzięki przenośnemu sprzętowi elektrycznemu możliwe staje się naprawdę skuteczne wiercenie w kamieniu.

Wiertła diamentowe

Wiertła diamentowe są powszechnie używane do wiercenia w granicie, wapieniu, marmurze i innych twardych skałach. Wiertła diamentowe są najlepsze, ponieważ są wykonane z diamentów o ostrych końcach, które bardzo dobrze wcinają się w wyjątkowo twardą skałę. Podczas wiercenia wiertłami diamentowymi najważniejsze jest wiercenie z mniejszą prędkością i traktowanie wiertła dużą ilością wody.

Na czym polega zwolnienie z podatku budowlanego w Niemczech?
Wynajem Pracowników – Rozwiązanie dla Współczesnego Biznesu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *