Chcesz wskoczyć do biznesu video? Dowiedz się, jaką wybrać kamerę!

Istnieje wiele rodzajów vlogów, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: dobra jakość filmu. Musisz wziąć pod uwagę takie rzeczy, jak budżet, przenośność, jakość obrazu i dźwięku, czas nagrywania i żywotność baterii. Na stronie https://www.panda-rent.pl/kamery/ znajdziesz niektóre z najpopularniejszych aparatów dla vlogerów, które pasują do każdej potrzeby i budżetu.

W 2019 roku YouTube stwierdził, że każdego dnia przesłano ponad 700 000 godzin treści, a w ich serwisie obejrzano ponad miliard godzin filmów. I tak, to się dzieje każdego dnia. W związku z COVID-19 coraz więcej firm przeskakuje do YouTube, próbując uzupełnić lub nawet odejść od istniejących modeli biznesowych, próbując dotrzeć do konsumentów, którzy nie mogą już fizycznie do nich dotrzeć. Dodaj do tego rosnącą liczbę vlogerów, a nawet robiących karierę na pełny etat w YouTube, a ilość treści produkowanych i konsumowanych każdego dnia nie jest tak szokująca.

Ale rozpoczęcie tworzenia filmów dla YouTube nie jest pozbawione wyzwań. Na początku należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak:

  • rodzaj potrzebnego sprzętu,

  • sposób złożenia filmu po jego nagraniu.

W tym artykule pomożemy Ci zastanowić się, jak wybrać najlepszą kamerę do filmów na YouTube.

Jak wybrać odpowiedni aparat do YouTube?

Czynniki takie jak rodzaj filmów, które chcesz stworzyć, preferowany format aparatu, jaki jest Twój budżet i ile edycji chcesz wprowadzić do swoich filmów, będą miały wpływ na rodzaj aparatu, który powinieneś wybrać.

Vlogowanie lub transmisje na żywo

Tradycyjnie, gdy ludzie mówią o tworzeniu filmów na YouTube, zazwyczaj mówią o vlogowaniu. Vlogowanie (skrót od „blogowania wideo”) obejmuje szeroki zakres stylów, ale ostatecznie sprowadza się do kręcenia i edytowania filmów na określone tematy, które publikujesz regularnie. Vlogi mogą dotyczyć praktycznie każdego tematu i stosować szeroką gamę podejść, w tym zarówno stricte rozrywkowych, jak i wysoce edukacyjnych.

Z drugiej strony transmisja na żywo jest transmitowana podczas filmowania. Możesz zwiększyć złożoność transmisji na żywo za pomocą technik, takich jak konfiguracje wielu kamer i grafika na ekranie, ale transmisje na żywo nie będą wstępnie edytowane, jak to będzie miało miejsce w przypadku vlogów.

Transmisje na żywo z pewnością nie są niczym nowym, ale zauważają znaczny wzrost, szczególnie wśród marek próbujących wejść do internetu. Na przykład wiele studiów fitness rozszerzyło się na oferowanie zajęć wirtualnych na żywo, ale nie można ich otworzyć podczas COVID-19. Chociaż z pewnością nakładają się na siebie, będą również różnice między konfiguracją kamery, której możesz użyć do transmisji na żywo, w przeciwieństwie do vloga.

Formaty kamer

Rozważenie różnych formatów kamer jest bardzo ważne przy podejmowaniu decyzji o wyborze kamery wideo. Czy chcesz czegoś niezwykle prostego w pakiecie all-in-one? Czy potrzebujesz możliwości hybrydowych, które pozwolą Ci kręcić zarówno wideo, jak i fotografować? Chcesz dowiedzieć się więcej i od razu wypożyczyć sprzęt? Zajrzyj tutaj: https://www.panda-rent.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *