Jak współczesny rynek odpowiada na potrzeby w zakresie uszczelek?

switche EN50155Przemysł uszczelek to duży i dobrze prosperujący przemysł. W ostatnich latach produkcja uszczelek silikonowych jednak zmienia podejście. W przeszłości przemysł uszczelek często wykorzystywał azbest do produkcji uszczelek. Ze względu na obfitość i unikalną teksturę materiał uszczelek często zawierałby do 80% białego azbestu.

Po zapoznaniu się z zagrożeniami związanymi ze stosowaniem azbestu przemysł zmienił swoje procesy. Pojawia się nowa i zaawansowana technologia, co skutkuje wyższymi marżami zysku i dłuższą żywotnością. Nic dziwnego, że firmy zwróciły się ku uszczelkom silikonowym, aby zaspokoić swoje potrzeby w zakresie uszczelek.

Uszczelki silikonowe oferują szeroki zakres korzyści, które sprawiają, że są najlepszym wyborem do produkcji uszczelek. Chcesz dowiedzieć się więcej o zastosowaniach i zaletach uszczelek silikonowych? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu. Czytaj dalej, aby uzyskać wyczerpujący przewodnik po wszystkim, co musisz wiedzieć o uszczelkach silikonowych.

Rodzaje uszczelek

Uszczelki to uszczelka lub przelotka, która łączy dwie rzeczy. Są praktycznie we wszystkim, czego używasz. Możesz użyć uszczelek wykonanych z gumy, plastiku, metalu lub innych materiałów. Zmniejszają przecieki, zapewniając niezawodne uszczelnienie. Są wykorzystywane w wielu zastosowaniach przemysłowych, w tym w przetwórstwie:

  • spożywczym,

  • petrochemicznym,

  • hydraulicznym,

  • maszynowym,

  • gazowym.

Rodzaj materiału, z którego wykonana jest uszczelka, zależy od tego, do czego jest potrzebna. Na przykład, jeśli masz do czynienia ze sztywnym przedmiotem, potrzebujesz uszczelki, która pasuje do ustalonego kształtu. Drzwi i konstrukcje ruchome potrzebują czegoś bardziej elastycznego.

Pomogłoby, gdybyś rozważył swoje potrzeby, w tym temperaturę, ciśnienie, odporność na korozję, dostępność i koszt. Uszczelki muszą być solidne, aby nie przepuszczały materiałów. Niektórzy muszą również radzić sobie z rozładowywaniem energii. Możesz mieć wiele różnych rodzajów uszczelek, w tym:

  • Uszczelki rurowe

  • Taśma uszczelniająca lub klej

  • Pianka uszczelniająca

Możesz również mieć wiele różnych materiałów na te uszczelki, w tym silikon, neopren, teflon, gore-tex i grafit. W tym przewodniku omówimy tylko uszczelki silikonowe, ale możesz dowiedzieć się więcej o innych rodzajach materiałów – jeśli będziesz bardziej zainteresowany.

Co to jest uszczelka silikonowa?

Jeszcze w latach 80-tych firmy produkowały uszczelki azbestowe. Agencja Ochrony Środowiska stwierdziła, że ​​uszczelki azbestowe stanowią nieuzasadnione zagrożenie dla zdrowia konsumentów i osób postronnych. Wielu zwolenników domaga się zakazu stosowania uszczelek azbestowych. Jeśli szukasz innych materiałów do swoich celów, powinieneś rozważyć uszczelki silikonowe. Potem zostały wynalezione jeszcze bardziej nowoczesne uszczelki silikonowe. Są to wysokowydajne uszczelnienia mechaniczne o wysokiej sprężystości i trwałości. Uszczelki silikonowe wytrzymują wysokie i niskie temperatury, co czyni je uniwersalnym materiałem. Można go używać do szerokiej gamy zastosowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *