Wybór odpowiedniego zlewozmywaka do laboratorium – to nie takie trudne

LabHome

Dzisiejsi producenci wyposażenia do laboratorium oferują szeroką gamę zlewozmywaków laboratoryjnych do każdego zastosowania w tym miejscu. Zwykle wykonane są z wysokiej jakości materiału, aby wpasować się w każdy styl i pełnić odpowiedni użytek. W zależności od realizowanych prac w laboratorium i preferowanych materiałów należy wybrać takie zlewy laboratoryjne, które będą najlepiej sprawdzać się w danej pracowni.

Żywica epoksydowa jest najpopularniejszym materiałem laboratoryjnym i jest odporna na wiele kwasów, rozpuszczalników i innych obojętnych związków chemicznych, występujących zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i edukacyjnych.

Zlewozmywaki epoksydowe są dostępne we wszystkich kolorach podobnych do blatów epoksydowych. Producenci zapewniają szeroką gamę systemów różnego typu, które można dopasować do większości potrzeb.

Stal nierdzewna działa świetnie w wielu warunkach laboratoryjnych, zwłaszcza gdy nie występują tam kwasy i inne środki korozyjne. Można dzisiaj nabyć naprawdę dobrej jakości stylowe zlewy ze stali nierdzewnej dostępne zarówno w modelach wolnostojących, jak również w opcjach z szafkami i wpuszczanych. Jeśli kupujesz blaty ze stali nierdzewnej zwykle możesz też liczyć m.in. na zintegrowane jednoczęściowe zlewy ze stali nierdzewnej z projektem. Warto rozważyć tę funkcjonalność.

Zlewy poliolefinowe zapewniają wysoką odporność na działanie kwasów, których wymaga środowisko żrące. Tutaj również można wybierać z różnych stylów. Najpopularniejszym kolorem jest czarny, ale można wybrać więcej wykończeń.

Cechy i zalety oferty dzisiejszych zlewozmywaków do laboratorium:

• Wykonane z odpornego materiału
• Długotrwałe
• Wiele opcji materiałów i wykończeń
• Różne style

Zlewy laboratoryjne – co wybrać?

Żywica epoksydowa jest odporna na działanie kwasów, dostępna w różnych kolorach, wytrzymała. Klasyczna stylistyka ze stali nierdzewnej, dostępna w różnych stylach montażu również jest doskonała do pracy – szczególnie w „mokrym” laboratorium. Poliolefin jest najbardziej odporny na działanie kwasów sprawdzi się w wilgotnych środowiskach. Najlepiej skontaktować się ze specjalistą w branży, który pomoże dopasować idealnie do potrzeb konkretny zlewozmywak.

Dzisiaj mamy to szczęście, że możemy liczyć na szeroki wybór zlewozmywaków laboratoryjnych dostosowanych do każdego zastosowania. Jednak wydaje się, że to żywica epoksydowa jest najbardziej popularnym wyborem dla umywalek w warunkach laboratoryjnych. Jest bardzo trwała i bardzo odporna na rozpuszczalniki, wiele kwasów i innych obojętnych substancji chemicznych, które zwykle znajdują się w laboratoriach edukacyjnych i handlowych.

Wielu wybiera zlewy epoksydowe, ponieważ zapewniają one całkiem wszechstronny elastyczny roztwór. Laboratoria, które korzystają z kwasu siarkowego, kwasu chlorowodorowego, kwasu fluorowodorowego lub kwasu azotowego i innych podobnych żrących związków, skorzystają na wyborze zlewu właśnie z żywicy epoksydowej. Stal nierdzewna jest dobrym wyborem dla laboratorium, gdzie nie będą stosowane kwasy lub inne korozyjne materiały, jest to popularny wybór dla mokrych laboratoriów.

Dzisiaj każde laboratorium ma szansę dostać doskonałe, wysokiej jakości, solidne zlewy dostosowane do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *