Jak wybrać drukarkę do domowego użytku?

Drukarka to urządzenie, które już na stałe zadomowiło się nie tylko w biurach, lecz także w naszych domach. W związku z czym w tym artykule rozważamy, czy warto posiadać drukarkę w domu. Jednocześnie odpowiadamy na pytanie, czy zakup drukarki musi być kosztowny.

Czy drukarka w domu jest potrzebna?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że drukarka to urządzenie typowo biurowe, które jest konieczne jedynie dla osób wykonujących prace biurowe. Tymczasem praktyka pokazuje, że każdemu z nas zdarzyła się pilna potrzeba wykorzystania drukarki do załatwienia jakiejś sprawy urzędowej. Poza tym, nawet jeśli nie pracujemy w domu to i tak używamy drukarki do załatwienia drobnych spraw. Ponadto, dzieci i młodzież bardzo często wykorzystują drukarkę do wydruku materiałów edukacyjnych.  Tak naprawdę chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że drukarka w domu to absolutna podstawa. Wiele osób nie może sobie bez niej wyobrazić życia. Teoretycznie jest wiele punktów ksero, w których za symboliczną opłatą możemy coś wydrukować, jednak w praktyce chcemy coś wydrukować „na szybko” i trzeba sobie powiedzieć szczerze, że wycieczka na drugi koniec miasta w celu wydruku czegokolwiek to mało wygodna perspektywa.

Czy tani zakup drukarki jest możliwy?

Kupując urządzenie do domu nie musimy inwestować w profesjonalny sprzęt za kilka tysięcy złotych. Co ciekawe, już nawet 100-200 złotych wystarczy by kupić naprawdę nowoczesną drukarkę oraz wkłady do drukarek, które spełnią wymogi większości użytkowników domowych.

Do wyboru jest drukarka laserowa lub atramentowa. Drukarki atramentowe są tańsze podczas zakupu. Jednak wymagają dosyć regularnego użytkowania, gdyż zbyt duże przerwy mogą prowadzić do zaschnięcia tuszu w okolicach głowicy co skutkuje uszkodzeniem urządzenia. Drukarki laserowe są nieco droższe jednak świetnie nadają się do „okazjonalnego” drukowania. Warto jednak zauważyć, że w szczególności drukarki laserowe drukujące w kolorze będą znacznie droższe. Dlatego większość użytkowników domowych kupuje urządzenia laserowe głównie do druku biało-czarnego.  Tak czy inaczej jak najbardziej możliwy jest zakup taniej drukarki oraz stosunkowo tanich części eksploatacyjnych w postaci tuszu. Na przykład CANON TS5100 tusz to przykład całkiem korzystnej cenowo drukarki wraz z ekonomicznymi częściami eksploatacyjnymi.

Źródło zdjęcia:

jannoon028 / Shutterstock.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *