Jak wybrać orurowanie do jazdy w terenie?

Orurowanie i jego konstrukcja znacznie wpłyną na to, co twój pojazd może, a czego nie może zrobić. Dlatego, szukając idealnego, będziesz musiał wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Ogólna estetyka i jakość wykonania

Ostatecznie większość twojego wyboru jeśli chodzi o orurowanie Volkswagen Crafter sprowadza się do wyglądu. Ważne jest, aby wybrać orurowanie, które podkreśla i poprawia wygląd pojazdu. Jednak konieczne jest również upewnienie się, że wybierany przez ciebie model jest wykonany z wysokiej jakości materiałów i ma doskonałe spawy i zagięcia. Jeśli to możliwe, przed zakupem zawsze sprawdzaj dany typ orurowania osobiście lub podobny do niego. Jeśli wydaje się cienki lub nie masz pewności co do spoin, odejdź i poszukaj gdzie indziej.

Jak orurowanie wpływa na moje kąty natarcia podczas jazdy w terenie?

Zawsze producent powinien starać się poprawić kąt natarcia za pomocą orurowania. Wysokiej jakości projekty starają się, aby były jak najbliżej pojazdu i jak najwyżej. Możesz znaleźć kilka prostych wersji zabudowy, które są przeznaczone do ochrony przed zwierzętami. Te typy wiszą nisko, a jeśli coś zostanie uszkodzone – nie spełnią swojej funkcji dokładnie tak, jak należy. , będą Mają po prostu odbijać rzeczy, które będą napierać na maskę. Jednak w przypadku wysokiej klasy orurowania dobrze jest zwiększać kąt natarcia, zwiększać możliwości terenowe i zapewniać większy prześwit dla opon, dzięki czemu możesz lepiej pokonywać przeszkody.

Biorąc to pod uwagę, jeśli nie planujesz jeździć w terenie i będziesz tylko jeździć po wiejskich autostradach, bardziej korzystny może być ten typ orurowania który ma zwisać niżej.

Czy w każdym zestawie są opcje do funkcji podnoszenia? Można powiedzieć, że większość typów orurowania jest wyposażona w taką funkcję, ale prawda jest taka że nie jest to regułą i przed zakupem warto się upewnić co do tej kwestii. Ale najlepiej porozmawiać z producentem, aby sprawdzić, czy zawiera je na swojej liście funkcji. Nie wszyscy je uwzględniają, a czasem trudno je zauważyć. Różni producenci używają różnych dodatkowych funkcjonalności i detali, co ma też na celu ułatwić rozróżnienie między firmami. Zwykle znajdują się na dole w pobliżu przedniej powierzchni orurowania – tam się za nimi powinieneś rozejrzeć.

Czy wliczone są znamionowe punkty holowania?

Oceniony punkt holowania (nieoficjalnie znany jako jeden z najważniejszych aspektów przy zakupie orurowania) to najlepszy dodatek, jaki możesz mieć na typie orurowania, które wybierzesz. Mając to możesz być pewien, że oznacza to, iż producent zapłacił firmie inżynieryjnej za przetestowanie punktu holowania do wybranego limitu, aby nadać mu ocenę. Jest to zdecydowanie bonus. Jeśli wybierasz między dwoma rodzajami orurowania i jeden je ma, a drugi nie, zawsze wybieraj ten z punktami holowniczymi, a na pewno się nie zawiedziesz. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości – najlepiej zrobisz, jeśli powiesz o nich sprzedawcy. Wtedy wszystko będzie jasne i podejmiesz najlepszą możliwą decyzję w tym przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *