Gdzie wykonać USG brzucha w Warszawie ?

Jeśli poszukują Państwo chirurga naczyniowego w Warszawie, warto skorzystać z porad poradni chirurgii naczyniowej w szpitalu na Bartodziejach. Tym właśnie oddziałem chirurgii naczyniowej kieruje dr n. med. Bogi. Posiada on wieloletnie doświadczenie w zakresie chirurgii naczyniowej oraz diagnostyki z wykorzystaniem ultrasonograficznych metod obrazowania. Jako ordynator oddziału naczyniowego ściśle współpracuje również z chirurgami naczyniowymi w innych szpitalach i gabinetach w Polsce i za granicą (w Niemczech), dzięki czemu jego zespół może udzielać konsultacji, jeśli po wstępnych badaniach konieczne są dalsze zabiegi lub interwencje.

“Chirurgia naczyniowa zajmuje się wieloma schorzeniami, które mogą zagrażać nie tylko zdrowiu, ale i życiu, np. miażdżycą, niewydolnością żylną i tętniczą, niewydolnością naczyń.”

 

– choroby naczyń – diagnostyka – chirurg naczyniowy w Warszawie

Informacje ogólne do wykorzystania jako wiedza, nie do kopiowania dosłownego: Specjalista chirurg naczyniowy obejmuje diagnostykę i leczenie chorób układu krwionośnego i limfatycznego. Obrzęki nóg, uczucie ciężkości, pieczenie w kończynach dolnych, ich drętwienie lub brak czucia to objawy, z którymi należy zgłosić się do chirurga naczyniowego https://chirurg-naczyniowy.warszawa.pl/usg-jamy-brzusznej-usg-brzucha/ . Specjalista chirurg wykona niezbędne badania i zaleci odpowiednie leczenie zachowawcze lub operacyjne chirurgia naczyniowa zajmuje się niewydolnością naczyń, chorobami naczyniowymi, zakrzepicą.

Chirurg naczyniowy to specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu naczyniowego u ludzi. Chirurg naczyniowy w Polsce może wykorzystać metody obrazowania ultrasonograficznego do diagnozowania schorzeń układu naczyniowego kończyn dolnych lub jamy brzusznej poprzez wykonanie badania USG jamy brzusznej. Specjaliści chirurdzy naczyniowi ściśle współpracują również z innymi działami chirurgii, np. ze specjalistami od zakrzepicy w leczeniu problemów z zakrzepicą żylną w naczyniach doprowadzających krew do kończyn dolnych lub narządów zaopatrywanych przez żyły nadnerczowe, czy lekarzami specjalizującymi się w chorobie wieńcowej serca, wykorzystującymi angiografię do identyfikacji zwężeń tętnic wynikających z miażdżycy podczas badania tętnic doprowadzających krew do mięśnia sercowego w trakcie zabiegu angiografii.  Naczynia doprowadzające  krew do mózgu mogą być badane za pomocą angiografii mózgowej. Chirurg naczyniowy w Polsce wykorzystuje ultrasonografię naczyniową do diagnozowania niewydolności naczyń spowodowanej niedrożnością tętnic obwodowych (zatkanie naczyń) lub chorób naczyń, np. tętniaka, malformacji naczyniowych lub guzów powodujących ucisk naczyń w obrębie struktur naczyniowych lub poza nimi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *