Fala uderzeniowa – czy warto?

Zabiegi falą uderzeniową dostępne w Krakowie. Zapoznajmy się z urządzeniami do terapii falą uderzeniową prezentowanymi przez Klinikę Terapii Falą Uderzeniową i Fizjoterapii. Terapia falą uderzeniową jest skuteczna i od wielu lat polecana przez lekarzy. Wysoka skuteczność tej terapii sprawia, że pacjenci odczuwają wyraźną poprawę już po kilku krótkich zabiegach. Należy jednak pamiętać, że pełna seria w przypadku terapii falą uderzeniową to 10 zabiegów (szczególnie w przypadku leczenia ostróg piętowych oraz przewlekłych stanów zapalnych, takich jak zapalenie powięzi czy ścięgna Achillesa).

Fala uderzeniowa jest bezpieczna, przynosi wiele korzyści i ma niewiele przeciwwskazań. Ta nieinwazyjna metoda łagodzi ból spowodowany różnymi chorobami, takimi jak:

-choroba zwyrodnieniowa stawów – fala uderzeniowa może poprawić mobilność i aktywność;

-reumatoidalne zapalenie stawów – fala uderzeniowa wywołuje efekt przeciwzapalny;-ostre i przewlekłe zapalenie ścięgien – fala uderzeniowa jest skuteczna w leczeniu zarówno ostrego jak i przewlekłego zapalenia ścięgien;

Dodatkowo terapia falą uderzeniową może być stosowana w przypadku

-plantar fasciitis, ostrogi piętowe – fala uderzeniowa zmniejsza ból i objawy zapalne;

-łagodzenia niektórych rodzajów zapalenia stawów

-innych stanów zapalnych, takich jak zapalenie kaletki maziowej i zapalenie mięśni (np. periarthritis humeroscapularis). Zabieg jest odpowiedni dla osób, które cierpią z powodu bólu pleców lub osteochondrozy. Leczone są również bóle stawów, które powstały w wyniku urazów, takich jak skręcenie kostki, kolana, a nawet kręgosłupa po wypadku drogowym. Dodatkowo terapia falą uderzeniową jest skuteczny w przypadku

– bólów stawów spowodowanych łuszczycowym zapaleniem stawów,

– leczenie falą uderzeniową ma korzystny wpływ na objawy podagry. Jest to kolejne ważne zastosowanie terapii falą uderzeniową. W większości przypadków może być ona stosowana jako leczenie uzupełniające lub dodatkowe w przypadku

-zespół zamrożonego barku i łokieć tenisisty,

-łokcia golfisty, tenotomii bicepsa. Fale uderzeniowe leczą zmiany w chrząstce hialinowej, które powstają w wyniku oddziaływania fali uderzeniowej bezpośrednio na uszkodzoną tkankę, bez wpływu na otaczające ją zdrowe tkanki, co mogłoby prowadzić do nieodwracalnych zmian w ich obrębie. Metoda ta nie powoduje żadnego dyskomfortu ani znacznego bólu, ponieważ fale uderzeniowe podawane są bezpośrednio w skórę pacjenta bez użycia igieł poprzez aplikator, który wytwarza fale uderzeniowe pod wysokim ciśnieniem .

Terapia falą uderzeniową jest jedną z najbezpieczniejszych metod leczenia. Aplikatory fali uderzeniowej urządzenia terapii szokowej do użytku domowego są również dostępne w sprzedaży. Istnieją również generatory fali uderzeniowej zaprojektowane tak, aby zabiegi terapii wstrząsowej były prostsze i bardziej efektywne.

Aparaty do fali uderzeniowej stosowane w krakowskich klinikach terapii wstrząsowej:

-elektroniczny aparat do fali uderzeniowej ESWL 5000 o mocy wyjściowej 100 mJ i 2000 impulsów / minutę;

-uproszczony elektroniczny aparat do fali uderzeniowej ESWL 3000 o mocy zasilania 30 mJ i 2000 impulsów/min;

-Generator fali uderzeniowej ESWT-S. Stosuje się go przede wszystkim w celach kosmetycznych, takich jak odmładzanie twarzy czy redukcja cellulitu, ale także w medycynie sportowej (leczenie oddziaływania fal uderzeniowych na mięśnie, więzadła i ścięgna).

Aby terapia falą uderzeniową była skuteczna, należy wybrać aparat do fali uderzeniowej stosowany w klinikach lub ośrodkach terapii wstrząsowej, które są autoryzowane przez producenta lub dystrybutora.

Elektroniczne aparaty do terapii falą uderzeniową są tak zaprojektowane, aby zapewnić optymalne dozowanie fali uderzeniowej w oparciu o indywidualne parametry każdego pacjenta. Podczas zabiegów terapii falą uderzeniową wykonywanych w domu stosuje się urządzenia do samodzielnej aplikacji. Aby skorzystać z tych zabiegów, pacjent musi prawidłowo wykonać wszystkie procedury i dokładnie stosować się do instrukcji udzielanych przez specjalistów.

Shockwave Kraków: kto i dlaczego?

Podstawowe wymagania stawiane pacjentom nadającym się do zabiegów z wykorzystaniem fali uderzeniowej

-brak wcześniejszych zabiegów chirurgicznych;

-brak złamań

-brak karty zaburzenia płucne

-brak chorób autoimmunologicznych dostępność terapii falą uderzeniową w przypadku terapii falą uderzeniową przy bólach pięty, zapaleniu powięzi podeszwowej lub zespołach mięśniowo-powięziowych jest zwykle poprzedzona leczeniem zachowawczym z dobrym skutkiem. Ponieważ terapia falą uderzeniową jest metodą niechirurgiczną, może być również stosowana w połączeniu z innymi terapiami (np. fizjoterapią).

fala uderzeniowa fala uderzeniowa – co to jest?

fala uderzeniowa to bardzo krótkie impulsy fal dźwiękowych o wysokiej energii, które są odczuwalne przy oddziaływaniu na różne części ciała. Fale uderzeniowe nie powodują żadnego dyskomfortu podczas stosowania fali uderzeniowej, powodują jedynie uczucie ucisku, które często ustępuje po pewnym czasie (rozpoczyna się kolejny impuls fali uderzeniowej)fale uderzeniowe wytwarzane są przez maszyny do terapii falą uderzeniową, które są specjalnie zaprojektowanymi urządzeniami do terapii falą uderzeniową. terapia falą uderzeniową terapia falą uderzeniową jest terapią nieinwazyjną, która nie powoduje znacznego dyskomfortu ani bólu, a przynosi wiele korzyści.Terapia szokowa leczenie szokowe aparaty do terapii falą uderzeniową Ten rodzaj aparatu do terapii falą uderzeniową może być stosowany w warunkach domowych w porównaniu z kliniką, gdzie istnieje możliwość doboru odpowiednich parametrów do konkretnego zabiegu terapeutycznego. Elektroniczne generatory fali uderzeniowej pozwalają na dostosowanie ustawień do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta oraz na dostarczenie optymalnych dawek fali uderzeniowej w zależności od leczonego miejsca (głębokość, grubość). elektroniczna maszyna do fali uderzeniowej elektroniczny generator fali uderzeniowej Jakie są korzyści z zastosowania specjalnej aplikacji domowej? 1) Pierwsza zaleta dotyczy faktu, że fala uderzeniowa fala uderzeniowa fala uderzeniowa jest bardzo skuteczną terapią falą uderzeniową. 2) Leczenie falami uderzeniowymi jest proste i bezbolesne; 3) Pacjent może wybrać czas – np. po pracy, w porywach lub w weekendy; 4) Zabiegi falami uderzeniowymi wykonywane przez terapeutę wymagają 10 sesji, podczas gdy samodzielne stosowanie wymaga jedynie 1-2 sesji w tygodniu (np. raz na dwa tygodnie); 5) Elektroniczny generator fal uderzeniowych Elektroniczna maszyna do fal uderzeniowych ma wiele zalet. Jest w stanie wytwarzać różne rodzaje fal uderzeniowych, które mogą być stosowane w zależności od patologii i diagnozy: fale uderzeniowe, elektrohydra fala uderzeniowa, fale uderzeniowe to bardzo skuteczna terapia falą uderzeniową.

-elektrohydrauliczna fala uderzeniowa fala uderzeniowa fala uderzeniowa fala uderzeniowa fala uderzeniowa fala uderzeniowa – czy warto wybrać? elektroniczne urządzenie do fali uderzeniowej posiada wiele zalet. Możliwe jest wytwarzanie różnych rodzajów fal uderzeniowych, które mogą być stosowane w zależności od patologii i diagnozy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *