Wykrywanie wycieków

Namierzanie wycieków wody wymaga przeprowadzenia szeregu czynności. Wykrywanie nieszczelności instalacji wodnej i gazowej prowadzone we własnym zakresie często okazują się bezskuteczne i może wywołać więcej szkód niż pożytku.

Wykrywanie wycieków metodą badania termowizyjnego

W sprzyjających warunkach tą metodą jest możliwe zlokalizowanie wyciek wody o wielkości ok. 0,5-1,0 litrów na godzinę. W kwestii wycieków ulokowanym w ogrzewaniu podłogowym, w miejscu relatywnie dostępnym optycznie dla kamery może to być nawet mniejszy wyciek ok. 0,3-0,5 litra na godzinę. Natomiast wykrywanie usterek minimalnych, których naoczne skutki mogą ujawnić się dopiero w dłuższej perspektywie czasu jest w tym przypadku prawie niemożliwe. Utrudnienie wynika z budowy instalacji termicznej. Dlatego, aby ta metoda zakończyła się powodzeniem, należy uprzednio określić, w którego rodzaju instalacji doszło do wycieku i jak duży może on być. Można to zrobić samodzielnie obserwując wodomierz ciepłej lub zimnej wody albo manometr na kotle w przypadku gdy korzystamy z centralnego ogrzewania wody. W innych przypadkach pomocny będzie hydraulik, który jest w stanie zrobić tak zwaną wodną próbę ciśnieniową.

Wykrywanie wycieków metodą elektroakustyczną

W niektórych przypadkach większy potencjał w sprawności zlokalizowania wycieku będzie reprezentować metoda tak zwanego “osłuchu”. Cały proces wykonuje się za pomocą specjalistycznej aparatury elektroakustycznej. System pomiaru natężenia dźwięku nadaje się do lokalizowania wycieków zarówno instalacji ciepłej wody, jak i również zimnej. Wariant wykorzystania sprężonego powietrza pozwala uniknąć zniszczeń spowodowanych dużym wylewem wody podczas badania. Ta technika znajdzie zastosowanie szczególnie podczas kontroli wycieków w domach jednorodzinnych, tam możliwa jest całkowita eliminacja innych źródeł dźwięków, które mogą zakłócać pomiar.

Wykrywanie wycieków w rękach profesjonalistów

Duże aglomeracje wymagają stosowania najnowocześniejszych technik, takich jak wykrywanie wycieków wody – Warszawa jest jednym z nich. Podejmując decyzję o zleceniu wyszukania wycieku, warto przyjrzeć się ofercie Osuszacz Maz. Firma nie tylko precyzyjnie wykryje wyciek, ale również przywróci miejsce zalania do poprzedniego, prawidłowego stanu. W swojej ofercie posiada usługi kompleksowe, od zlokalizowania przez usunięcie aż po osuszanie zalanych miejsc. Kumulacja kompetencji i nowoczesnego sprzętu to gwarancja doskonałych i szybkich efektów. Należy pamiętać, że takie sprawy lepiej oddać w ręce specjalistów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *