Wynająć własne biuro czy zdecydować się na co-working?

Najnowsza generacja przedsiębiorczości zachęciła wiele nisz i branż do wybicia się z tradycyjnych form, a dzięki temu wiele firm i niezależnych specjalistów powoli zaczyna zapominać, co stanowi idealną przestrzeń biurową. Trzeba tutaj przede wszystkim pamiętać, że statystyki pokazują, że zarówno wydajność, jak i jakość pracy, jaką mogą zaoferować pracownicy i osoby samozatrudnione, jest silnie uzależniona od ich przestrzeni roboczej.

office-451858_960_720

 

W końcu coś tak małego jak niewłaściwy schemat kolorów lub dziwny układ może prowadzić do rozproszeń, złego samopoczucia, a nawet bólów głowy, które wstrzymują pracę.

Powierzchnia biurowa typu co-working

Mając to na uwadze, możesz, jako firma lub niezależny pracownik, zastanawiać się, który styl biura jest dla Ciebie najlepszy – dzielić się z innymi na zasadzie co-wrorkingu lub wynająć własną przestrzeń prywatną? Aby ułatwić ci podejmowanie decyzji, oto zalety i wady każdego z nich, które najlepiej sprawdzą się dla Ciebie.

Wspólne biuro – zwane także miejscem do pracy co-workingowym – jest bardziej nowoczesnym i optymistycznym podejściem do przestrzeni roboczej, pozwalając całemu przedsiębiorstwu na dzielenie się biurem, indywidualnymi pracownikami do pracy w tej samej kabinie lub pracownikami niezależnymi, aby wynająć przestrzeń z inny zawodowiec, który może, ale nie musi mieć tego samego stylu kariery.

Współdziałająca przestrzeń biurowa jest w istocie umową, w której obie strony pokrywają czynsz i dzielą przestrzeń. Z tego powodu można znaleźć powierzchnie biurowe w swoim przedziale cenowym, które są wysokiej jakości za wysoką cenę. Z drugiej strony, możesz wybrać bardziej ekonomiczną opcję i znaleźć jeszcze większe oszczędności niż wcześniej, dzieląc mniejszy wydatek. Przy wszystkich cenach o połowę, twoje opcje są znacznie szersze niż wcześniej.

Wynajem powierzchni biurowej dla siebie

Wynajem biura to sprawdzone i prawdziwe podejście do obszaru roboczego. Podejmujesz decyzje, pokrywasz całkowity koszt i zapewniasz sobie pełną własność nad miejscem pracy bez interwencji innych osób.

Prywatność

Wynajmując prywatną przestrzeń biurową, masz ją na całkowitą prywatność. Nikt nie może wejść bez twojej zgody, nie będzie hałaśliwych współpracowników, którzy spoglądają ci przez ramię, i jeśli potrzebujesz delikatnego połączenia służbowego, nie ma niebezpieczeństwa bycia podsłuchanym.

Twórcza wolność

Prywatny obszar roboczy taki jak biura do wynajęcia w gdańsku zapewnia pełną kontrolę nad:

rozmieszczaniem,
dekorowaniem,
konserwacją

przestrzeni. Jeśli wolisz jaskrawe kolory, różne światła i plakaty pokrywające ściany, aby poprowadziło Cię to do Twojej mentalności “pracy”, nie ma niebezpieczeństwa sprzeciwu ze strony współpracownika.

Jednak wynajem osobistej przestrzeni to nie tylko mleko i miód. Istnieje kilka bardzo poważnych wad, które wyjaśniają, dlaczego współczesne pokolenie przechodzą na wspólną przestrzeń biurową. Jednym z tych najbardziej istotnych jest wyższa cena – konieczność pokrycia kosztów samem jest bezlitosna, dlatego warto się rozejrzeć za opłacalnymi opcjami.

1 komentarz

  1. Konrad pisze:

    Co-working przekonuje przede wszystkim bardzo dobrze wyposażonymi biurami 🙂 Tak mi się wydaje, że to właśnie w tym może tkwić tajemnica ich popularności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *