Zła sytuacja finansowa bardzo szybko może doprowadzić firmę do bankructwa. Czy istnieje jakieś rozwiązanie, które pozwoli zapanować nad pogłębiającym się zadłużeniem? Idealnym rozwiązaniem może okazać się kredyt konsolidacyjny. Jaki rodzaj długów można skonsolidować? Ile kredytów można połączyć w jedną ratę? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania!
Wystarczy kilka zbyt szybko podjętych decyzji, by stracić grunt pod nogami i wpaść w spiralę zadłużenia. Jeden kredyt rodzi drugi i nagle znajdujemy się w sytuacji, gdy wysokość zadłużenia przewyższa możliwości finansowe firmy. Co robić w takich sytuacjach? Niektórzy nie widząc rozwiązania, najchętniej by zamknęli biznes. To jednak nie sprawi, że zadłużenie zniknie. Trzeba sięgnąć po rozwiązanie, które pomoże zapanować nad kiepską sytuacją finansową firmy i zmniejszyć wysokość comiesięcznych obciążeń. W pierwszej kolejności warto bliżej przyjrzeć się ofercie kredytów konsolidacyjnych. To często doskonała droga do wyciągnięcia firmy z tarapatów i odzyskania utraconej stabilizacji finansowej.
Co można skonsolidować?
Za pomocą kredytu konsolidacyjnego można spłacić zadłużenie z tytułu kredytów gotówkowych, kredytów mieszkaniowych, kredytów na samochód, kredytów odnawialnych na rachunku oraz kart kredytów. Każda instytucja oferująca konsolidację ustala zwykle własne zasady co do rodzajów akceptowanych zadłużeń, które można objąć konsolidacją. Na rynku działają także instytucje, które przystają na konsolidację długów zaciągniętych parabankach, czy firmach pożyczkowych. Dlatego mając kilka zobowiązań w różnych instytucjach, warto poszukać takiej firmy, która zgodzi się na konsolidację ich wszystkich.
Ile kredytów można połączyć w jedno zobowiązanie?
Liczba konsolidowanych zobowiązań zależy od danej instytucji. Istnieją banki, które zgadzają się na restrukturyzację tylko dwóch kredytów, ale są też takie, które są w stanie zaoferować konsolidację dziewięciu, czy dziesięciu. Mając kilka zadłużeń lepiej szukać takich instytucji, które zaoferują nam restrukturyzację ich wszystkich. Musimy mieć świadomość tego, że jeśli któreś ze zobowiązań nie zostaną uwzględnione w konsolidacji, to niestety problemy finansowe nadal nie znikną. Owszem, część z nich połączymy, ale pozostanie nam jeszcze kilka, którymi również trzeba będzie się zająć. Tylko całościowa konsolidacja kredytów sprawi, że finanse firmy trochę odżyją i będziemy mieli szansę wyjść na prostą.
Gdzie szukać pomocy?
Na terenie całego kraju działa wiele instytucji oferujących kredyty konsolidacyjne – banki, parabanki oraz firmy pożyczkowe. Ostateczny wybór powinien być uzależniony od rodzaju długów spoczywających na firmie, oferty kredytowej poszczególnych placówek i możliwości połączenia wszystkich zobowiązań w jedno. Do swojej dyspozycji mamy wiele porównywarek internetowych, które mogą okazać się bardzo pomocne na etapie wyszukiwania instytucji finansowej udzielającej kredytów konsolidacyjnych.
Artykuł opracowany wspólnie z https://www.habza.com.pl/