Zakup koparki i założenie własnej działalności – czy ma sens?

142073298407047500

Zakup własnej koparki to z pewnością duży wydatek, dokonując takiej decyzji musimy zastanowić się czy ta inwestycja się zwróci i czy naprawdę warto. Powinniśmy dobrze się zorientować co do rodzaju koparki, jej rozmiaru oraz zastosowania. Sprawdzić rynek i zacząć budować bazę klientów. Kolejną sprawą na pewno będzie znalezienie odpowiedniego personelu, z ważnym uprawnieniami do korzystania z naszego sprzętu. Określmy także zakres naszej działalności oraz jej skalę, kupimy jedną koparkę czy od razu większą flotę i nastawimy się na duże zlecenia.

Wszystko będzie zależne od tego ile chcemy przeznaczyć na zakup koparki. Można inwestować w różne firmy, różne wielkości, bo wszystko rozchodzi się o pieniądze i o to, do czego taka koparka będzie wykorzystywana.

Minikoparka

Bardzo popularne stały się w ostatnim czasie minikoparki, które mają wiele zalet. Oczywiście nigdy taka koparka nie będzie wykonywała takich prac jak duża koparka, ale tam gdzie duża nie jest potrzebna mała idealnie się nadaje. Wjedzie w każde miejsce i nie ma obawy, że nagle się zapadnie, bo teren jest dość grząski. Mała działka to wielki problem, jeśli chcemy cokolwiek wykopać, a ta koparka wiele nie zniszczy i wszędzie się zmieści. Na pewno jest bardzo wydajna, a jak porównamy ją z pracą człowieka to jedna koparka przez godzinę pracy zrobi o wiele, wiele więcej niż kilku ludzi przez osiem godzin. Nie wyliczając tego, że nie trzeba będzie tracić sił.

Duża koparka

To bardzo duży wydatek, ale też bardzo duży zysk. Duża koparka daje o wiele więcej możliwości, a zatem może pracować na dużych budowach gdzie w grę wchodzą duże pieniądze. Budowa dróg, mostów, budynków tam wszędzie będzie taki sprzęt potrzebny. Koszty zakupu będą zależne od tego czy decydujemy się na nowy sprzęt czy preferujemy używany. W przypadku używanych koparek trzeba dobrze wszystko sprawdzić, ponieważ jest to sprzęt mocno eksploatowany i może być całkowicie zużyty, a naprawy mogą być bardzo kosztowne. Warto rozważyć kupno koparki w leasing. Czas szybko minie, a koparka będzie naszą własnością.

Zarobek

Bardzo dobrym pomysłem będzie nie tylko kupienie koparki, ale również zrobienie na nią odpowiednich uprawnień. Wtedy zyski będą jeszcze większe, a zatem osiągniemy to, na czym najbardziej nam zależało. Można wtedy zacząć świadczyć tego typu usługi koparko ładowarką Brzesko a na pewno zwrócą się nam koszty kursu. Na pewno opłaca się inwestować swoje pieniądze w koparkę, a nawet kilka, bo to szybko się zwróci. Może początkowa inwestycja będzie duża, ale z drugiej strony szybko zacznie się wszystko, co zainwestowaliśmy zwracać. Zleceń na pewno będzie bardzo dużo, dlatego warto się zastanowić nad zakupem koparki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *