Zawody przyszłości, czyli jakie? 5 topowych branż.

Dynamicznie rozwijające się technologię i przyspieszenie rozwoju sprawiają, że na rynku pracy wciąż przybywa zawodów, o których kilkanaście lat temu nie tylko nikt nie słyszał, ale nawet nie był w stanie wyobrazić sobie, że będą kiedyś istnieć. O dziwo, do łask, wracają te, które pozornie powinno być coraz mniej.

Specjaliści IT

To chyba dla nikogo nie jest niespodzianką. Oferty pracy wprost roją się od propozycji skierowanej do programistów, a w szczególności twórców gier, aplikacji. Kreatorzy wirtualnej rzeczywistości czy sztucznych inteligencji będą za moment najbardziej poszukiwanymi pracownikami na rynku.

Logistycy i sprzedawcy

Produkcja i sprzedaż to podstawy każdej gospodarki, a praca dla tych, którzy opanowali do perfekcji przepływy materiałów pomiędzy zakładami produkcyjnymi a magazynami, znając przy tym sieci dalszej dystrybucji, znajdzie się zawsze. Fachowiec, który dobrze rozpoznaje potrzeby i zmienne gusta klienta, już teraz jest wyjątkowo ceniony na rynku.

Lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci

Starzejące się społeczeństwo będzie wymagać nieustającej opieki medycznej. Co więcej, konieczna będzie także właściwa pielęgnacja i opieka, a także nadzory dietetyczne. Troska o utrzymania ciała w dobrej formie fizycznej staje się działaniem oczywistym, dla coraz lepiej zdającego sobie sprawę z płynących zewsząd zagrożeń środowiskowych społeczeństwa.

Robotnicy niewykwalifikowani i wykwalifikowani

Znalezienie specjalisty od profesjonalnego remontu, malarza czy glazurnika potrafi graniczyć z cudem. Lepsi fachowcy narzekają na brak pomocników, rąk do pracy. Coraz mniej jest chętnych do wykonywania ciężkich prac fizycznych, które nie wymagają wysokich kwalifikacji, ale zdrowia i siły. Na Pracuj.pl wprost roi się od ofert pracy.

Doradcy finansowi

System edukacji w żaden sposób nie przygotowuje nas do zarządzania własnymi pieniędzmi, a świadomość ekonomiczna jest wyjątkowo niska. Fachowcy, którzy zdecydują się ponosić odpowiedzialność za nasze oszczędności, będą stale poszukiwani.

Polecamy:
– TeamQuest – 60.000 kandydatów IT do wyboru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *