Jak znaleźć dobre oferty pracy dla opiekunek w Niemczech?

Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech to często wybierana ścieżka kariery przez Polki. Do tego zawodu przyciągają je wyższe zarobki oraz lepsze warunki pracy. Nie ma też co ukrywać, że starzejące się w szybkim tempie niemieckie społeczeństwo, sprawia, że ofert pracy nie brakuje. Polki szukając ich, mogą skorzystać z różnych form zatrudnienia np. przez wyspecjalizowaną agencję. Na jakie elementy anonsu jednak zwrócić uwagę, aby zdobyć dobrą pracę?

Legalna i zabezpieczona umową praca

Opiekunki do osób starszych szukające pracy w Niemczech, mogą szukać oferty pracy na wiele sposobów. Zatrudnienie proponują im

  • agencje pośrednictwa pracy działające w Polsce lub w Niemczech,
  • polskie firmy specjalizujące się w świadczeniu usług medycznych i opiekuńczych w krajach niemieckojęzycznych,
  • prywatne osoby umieszczające anonse w Internecie na portalach do tego przeznaczonych.

Bez względu jednak na to, jaką drogę szukania zatrudnienia się obierze, zawsze należy upewnić się, że podejmuje się legalną pracę. Gwarancją jest umowa kontraktowa lub zlecenie. Na taką na pewno mogą liczyć opiekunki osób starszych w Niemczech współpracujące z polskimi firmami pośredniczącymi np. Felizajob. Należy pamiętać, że umowa jest potwierdzeniem warunków pracy i wynagrodzenia i w przypadku ewentualnych nieporozumień dokumentem rozstrzygającym spory. Najlepiej, kiedy jest spisana na papierze, w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach.

Atrakcyjne wynagrodzenie

Za każdą pracę należy się wynagrodzenie. Pełnienie roli opiekunki osób starszych w Niemczech nie jest zadaniem łatwym i prostym.  Wiąże się z wieloma trudami, często jest to praca przez całą dobę. Opiekunka ma więc prawo oczekiwać atrakcyjnego wynagrodzenia, wypłacanego terminowo. O tym, czy agencja lub firma, z którą się współpracuje, nie ma opóźnień i zaległości w wypłatach, można się dowiedzieć, analizując w sieci opinie o niej lub rozmawiając bezpośrednio z opiekunami z nią współpracującymi. Research w tym zakresie warto wykonać jeszcze przed podpisaniem umowy.

Opłacanie składek na ubezpieczenie

Legalne zatrudnienie w oparciu o umowę oznacza, że pracodawca jest zobowiązany opłacać wymagane przez dane państwo składki ubezpieczeniowe np. na ZUS. Dużym plusem będzie zagwarantowanie przez firmę zatrudniającą dodatkowych ubezpieczeń.

Komfortowe warunki zakwaterowania

Praca opiekunki w Niemczech wiąże się z wyjazdem z własnego domu na dłuższy czas. Najczęściej opiekunki mieszkają ze swoimi podopiecznymi. Aby jednak być zadowolonym z oferowanych warunków zakwaterowania, dobrze jest je dokładnie sprawdzić. Przed przyjęciem zlecenia należy się dowiedzieć, gdzie i z kim opiekun będzie dzielił codzienną przestrzeń czy zleceniodawca gwarantuje osobne pomieszczenie na zaaranżowanie mieszkania lub wydzieli część domu np. z osobnym wejściem. Prywatność zagwarantuje też własny pokój z łazienką. Warto też upewnić się, czy zakwaterowanie jest bezpłatne i czy obejmuje wyżywienie.

Polecamy:
Serwis iPhone – na jakie usługi możesz liczyć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *