Agencja rekrutacyjna – 5 powodów, dla których warto

Dobry zespół to najlepszy kapitał każdej firmy, dlatego do rekrutacji nowych pracowników zawsze powinniśmy podchodzić z należytą starannością poświęcając jej czas i zaangażowanie. Jeśli nie możemy sobie na to pozwolić, skorzystajmy z pomocy agencji rekrutacyjnej, która zajmie się tym za nas. Takie rozwiązanie ma mnóstwo niezaprzeczalnych zalet – najważniejsze z nich przedstawiamy poniżej.

Oszczędność czasu

Rekrutacja to często długi i żmudny proces. Rozsyłanie ofert, przeglądanie CV, selekcja kandydatów, rozmowy kwalifikacyjne, weryfikacja kompetencji, a niekiedy również samodzielne docieranie do nieaktywnych na rynku pracy specjalistów z danej branży – to wszystko zajmuje mnóstwo cennego czasu. Agencja rekrutacyjna pozwoli nam ten czas zaoszczędzić przejmując wszystkie powyższe działania i usprawniając je poprzez optymalizację każdego etapu rekrutacji.

Wiedza i doświadczenie

Renomowane agencje rekrutacyjne zatrudniają światowej klasy ekspertów, którzy posiadają nie tylko ogromną wiedzę o biznesie, rynku pracy i specyfikacji różnych, nawet najbardziej niszowych, branż, ale też zaawansowane zdolności analityczne i warsztat metodologiczny wypracowany przez lata pracy w zawodzie. Dzięki temu ich wsparcie będzie nieocenioną pomocą, zwłaszcza w przypadku rekrutacji kandydatów na stanowiska specjalistyczne lub kierownicze.

Większe zasięgi

Przedsiębiorcy samodzielnie poszukujący nowych pracowników do swojej firmy mają do dyspozycji w zasadzie wyłącznie platformy networkingowe, czyli serwisy internetowe takie jak GoldenLine czy LinkedIn. Agencja rekrutacyjna ma znacznie więcej możliwości, ponieważ posiada również rozbudowaną sieć kontaktów i własne bazy kandydatów tworzone i aktualizowane na przestrzeni wielu lat – wykorzystajmy to.

Social recruiting

Media społecznościowe stanowią przydatne narzędzie wyszukiwania i pozyskiwania nowych pracowników. Można ich używać zarówno do publikowania ofert pracy, jak i wstępnej weryfikacji zgłaszających się kandydatów, a także nawiązywania bezpośredniego kontaktu z wartymi uwagi specjalistami, którzy nie odpowiadają na ogłoszenia. Dlatego agencje rekrutacyjne – w przeciwieństwie do wielu przedsiębiorców – zawsze chętnie korzystają z tego kanału komunikacji i pozyskiwania informacji, mimo że jego obsługa bywa pracochłonna.

Gwarancja sukcesu

Współpraca z agencją rekrutacyjną przynosi mnóstwo korzyści, jednak najważniejszą jest gwarancja najlepszych efektów i to przy niewygórowanych nakładach finansowych. Rekrutacja realizowana w ramach outsourcingu kosztuje bowiem o wiele mniej niż samodzielna rekrutacja, a przy tym jest o wiele bardziej skuteczna i efektywna, ponieważ bazuje na wiedzy, doświadczeniu, możliwościach i umiejętnościach prawdziwych ekspertów. Ich wsparcie gwarantuje powodzenie procesu rekrutacyjnego.

Więcej dowiesz się na: saleshr.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *