Autoryzowany partner Enea dostarczy tańszy prąd Twojej firmie

Każdy przedsiębiorca, który prowadzi własną firmę, szybko orientuje się, jak bardzo niezbędna do codziennego funkcjonowania jest energia elektryczna. Zauważy to zarówno osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, jak i właściciel potężnej firmy, zatrudniającej setki osób. Z jednej strony energia elektryczna stanowi niezbędny element codziennego funkcjonowania, z drugiej staje się coraz bardziej dotkliwym składnikiem kosztów.

W wielu mediach pojawiają się informacje o przedsiębiorcach, których koszty energii zmusiły do zamknięcia działalności. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które Twojej firmie może dostarczyć YourWay – autoryzowany partner Enea. Ten krótki artykuł wskaże Ci sposób, dzięki któremu możesz wyraźnie obniżyć ceny energii dla swojej firmy i podnieść zyskowność prowadzonego przez siebie przedsięwzięcia.

Czy możesz płacić mniej za prąd?

Od pewnego czasu każdy odbiorca energii elektrycznej może zmienić firmę dostarczającą prąd do gniazdek w jego domu lub firmie. Wbrew pozorom nie polega to wcale na fizycznej zmianie miejsca, do którego prowadzą kable. Dzięki umożliwieniu dokonania takiej zmiany, odbiorcy zyskują realny wpływ na cenę dostarczanej do nich energii. Autoryzowany partner Enea jest w stanie obniżyć Twoje rachunki i dostarczać Ci usługę wyższej jakości.

Nie każdy wie, że reakcją na rosnące rachunki wcale nie musi być obawa o przetrwanie. Realnie skuteczne przeciwdziałanie wzrostowi cen w dużej mierze zależy też od Twojej operatywności i świadomości rynkowej. Dlaczego masz płacić dużo, skoro możesz płacić znacznie mniej? Pamiętaj, że zmiana sprzedawcy energii nie pociąga za sobą zmiany lokalnego operatora sieci dystrybucyjnej. Używając porównania, możesz sobie wyobrazić, że ten sam towar (prąd), będzie teraz dostarczany tymi samymi torami, ale zmieni się pociąg, który go przywozi.

Dlaczego masz płacić więcej za prąd w swojej firmie?

Dostawa energii elektrycznej dla odbiorców biznesowych rządzi się innymi prawami niż dostawa tej samej energii dla odbiorców domowych. Rynek dostaw energii elektrycznej dla przedsiębiorstw nie jest kontrolowany przez Urząd Regulacji Energetyki, dlatego zupełnie inaczej mogą być kalkulowane ceny i taryfy dla tych grup odbiorców. Różne programy osłonowe sprawiają, że mimo dotkliwego wzrostu cen energii u producentów, odbiorcy domowi nie odczuwają jej tak bardzo. Osłony nie działają jednak dla firm.

Okazuje się jednak, że nie wszyscy sprzedawcy mają takie same cenniki, a różnice między nimi mogą być nawet kilkudziesięcioprocentowe. Na szczęście jako właściciel firmy wcale nie jesteś skazany na ciągłe korzystanie z oferty tego samego sprzedawcy. Łatwo się zorientować, że autoryzowany partner Enea może Ci zaoferować wyraźnie korzystniejsze warunki współpracy, niż większość firm tradycyjnie kojarzonych ze sprzedażą prądu.

Jak zmienić dostawcę energii elektrycznej krok po kroku?

Do firm i domów w Polsce prąd dostarcza kilkanaście różnych firm. To, kto obsługuje Twoją firmę, w dużej mierze zależy od jej lokalizacji geograficznej. Zanim podejmiesz decyzję o rozwiązaniu umowy i skorzystaniu z oferty, jaką przedstawić Ci może autoryzowany partner Enea upewnij się, czy wszystkie warunki nowej umowy dokładnie rozumiesz i czy nowa oferta jest rzeczywiście korzystniejsza od tej, którą do tej pory posiadasz.

Kluczową sprawą dla obniżenia rachunków nie jest po prostu zmiana sprzedawcy energii, ale znalezienie takiego, którego oferta rzeczywiście przyniesie wyraźne korzyści. Czasem może okazać się, że oferta cenowa jest podobna, ale nowy partner zaproponuje inne elementy usługi, które będą lepiej dopasowane do Twoich wymagań i pozwolą zaoszczędzić nie na cenie prądu, ale na sposobie jego rozliczania. Może też się okazać, że możesz nieco zmodyfikować styl pracy swojego przedsiębiorstwa, aby móc skorzystać z tańszych taryf nocnych lub weekendowych.

Jeśli koszty energii elektrycznej spędzają Ci sen z powiek, nie zostawiaj tematu nierozwiązanego, tylko aktywnie szukaj satysfakcjonującego rozwiązania. Autoryzowany partner Enea z chęcią przeprowadzi Cię przez budzące wątpliwości sformułowania i pomoże wykonać pozornie trudne działania początkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *