Lemiesze do pługa i ich rola w orce

Lemiesze do pługa wykorzystywane są w każdym gospodarstwie rolnym. Charakteryzuje je wytrzymałość, wykonanie z trwałych i niezawodnych materiałów a także niesamowita wydajność. jest jednak jedno, małe “ale” – przez wzgląd na intensywne i wymagające warunki eksploatacji, mimo swojej wytrzymałości, lemiesze do pługa i części ich budowy ulegają usterkom i zniszczeniom. Na taką sytuację zawsze warto być przygotowanym – dowiedz się, gdzie kupić niezawodne lemiesze do pługa i dlaczego są one tak ważne podczas orki.

Jak zbudowane są lemiesze do pługa?

Wieloletnia sprawność i udoskonalanie sprawiły, że w chwili obecnej konstrukcja pługa jest bardzo prosta i niezmienna. W budowie pomiędzy poszczególnymi rodzajami tych urządzeń występują jedynie drobne różnice, opierające się na kształcie ostrzy. Lemiesze do pługa zbudowane są z trzech podstawowych elementów – ostrza, grzbietu oraz dzioba. Dziób i ostrze są najbardziej narażonymi na usterkę elementami, co związane jest z tym, że to one właśnie mają największy kontakt z przekopywaną ziemią. W celu wzmocnienia lemiesza do pługa stosowane są dodatkowe akcesoria znane jako dłuta lemieszy lub ścianki polowe, które ułatwiają stabilizację pracy urządzenia a także wzmacniają lemiesze u nasady utrudniając ich samowolną zmianę toru w wyniku napotkania jakiejś przeszkody. Stabilny tor ruchu ma na celu nie tylko zapewnienie równomierności orki, ale również przyczynić się ma do łatwiejszego operowania maszyną. 

Lemiesze do pługa – rodzaje ostrzy

W zależności od rodzaju ostrzy wyróżnić można kilka typów lemieszy – różnią się one między sobą kształtem, co wpływa na głębokość przekopu, a także podatnością na usterkę w wyniku kontaktu z przeszkodą w postaci kamienia lub korzenia. Do najpopularniejszych rodzajów lemieszy do pługa należą: lemiesze trapezowe i amerykańskie  (z zaostrzoną końcówką) a także lemiesze dłutowe oraz ścianką polową. Wybrane rodzaje lemieszy mają na celu zwiększyć efektywność orki i zapewnić jej wydajność. Wybierając lemiesze do pługa warto zwrócić uwagę na charakter gleby, w której będą robione przekopy – im jest twardsza tym lepiej zainwestować jest w lemiesze do pługa, które wsparte są dłutami lub lemiesze amerykańskie, które pozwalają głębiej wniknąć w glebę. 

Lemiesze do pługa i dłuta w Agrokom – najlepszym sklepie rolniczym

Lemiesze do pługa, dłuta lemieszy a także wiele innych akcesoriów niezbędnych do właściwej i wydajnej pracy pługa znajdziesz w ofercie sklepu rolniczego Agrokom. Najwyższa jakość oferowanych podzespołów i części do pługa wynika stąd, że sklep rolniczy Agrokom współpracuje z najlepszymi producentami części do najpopularniejszych, a także tych mniej popularnych, maszyn rolniczych. Trwałość i wytrzymałość oferowanych przez sklep Agrokom rozwiązań i części lemieszy zapewniają najwyższej jakości materiały, ergonomiczna konstrukcja a także przystosowanie do pracy w trudnych warunkach. Zapoznaj się z ofertą Agrokom na stronie  https://sklep-rolnicze.eu/produkty/czesci-do-maszyn-rolniczych/plug-do-orki/unia/lemiesze-i-dluta,2,75865 i wybierz najlepsze części i lemiesze do pługa dostępne na rynku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *