Awaria wewnętrznej kanalizacji w domu lub biurze? Dowiedz się, jak sobie z tym poradzić!

W tym artykule przyjrzymy się, jak usunąć te niechlujne i niewygodne wycieki, abyś mógł wrócić do normalnego stanu , tak szybko jak to możliwe. O czym mowa? O wewnętrznej kanalizacji – czy to w domu czy w biurze, w każdym przypadku powinna być traktowana w odpowiedni sposób.

water-3871014_960_720

Niezależnie od tego, czy jest to toaleta czy zlewozmywak, który się zapchał – rzeczywistość jest znacznie poważniejsza niż zwykły bałagan, który cię otacza (chociaż to może być wystarczająco nieprzyjemne!) Bakterie i szkodliwe wirusy ze ścieków mogą się rozprzestrzeniać, a jeśli ty, twoje dzieci lub zwierzęta domowe mają kontakt z wodą ściekową, może to powodować poważne problemy zdrowotne.

Oto nasz przewodnik, który pomoże Ci przeprowadzić dokładne, oczyszczanie wewnętrznej kanalizacji, czyniąc ten proces tak prosty i bezstresowy, jak gdyby wykonywało go pogotowie kanalizacyjne kraków.

Najważniejsza wskazówka: Natychmiastowa reakcja jest kluczowa!

Po pierwsze: nikt nie powinien się znajdować w pobliżu ścieków bez uprzedniego założenia odpowiedniego, ochronnego stroju. Aby uniknąć reakcji alergicznych lub rozprzestrzeniania się bakterii i wirusów podczas ścisłej pracy ze ściekami, upewnij się, że:

  • masz założone gumowe rękawiczki

  • masz założone okulary ochronne

  • założyłeś wodoodporne botki / kalosze

  • masz pod ręką mop i wiadro

Ważne jest również, aby nie jeść i nie pić w tym samym miejscu, co znajdują ścieki, i pozostawić zamknięte drzwi pomiędzy pomieszczeniami, które nie były dotknięte awarią, aby ograniczyć ryzyko zakażenia do minimum.

Po przeprowadzeniu czyszczenia upewnij się, że:

  • Wyrzuciłeś wszelkie urządzenia używane w tym procesie, np. mopy, szczotki, wiadra itp.

  • Wyprałeś każdą odzież, którą nosiłeś podczas sprzątania. Powinno to być prane jako oddzielne pranie. Co więcej, jeśli są to stare ubrania, których nie zamierza się ponownie założyć, lepiej po prostu je wyrzucić.

  • Umyj ręce skrupulatnie. Zwróć szczególną uwagę, aby upewnić się, że każdy obszar jest wyczyszczony maksymalnie.

Jak usuwać wycieki po uszkodzonej kanalizacji?

Teraz gdy jesteś chroniony tak bardzo, jak to tylko możliwe, nadszedł czas, aby rozpocząć wielkie porządki!

Pierwsze kroki? Wyłącz zasilanie elektryczne! Zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie przewodzą prąd, więc upewnij się, że wyłączyłeś prąd, aby uniknąć kolejnych katastrof! Usuń stojące ścieki za pomocą mopa i wiadra lub odkurzacza na mokro. Przerzuć jak najwięcej odpadów stałych do solidnych worków na śmieci. Jeśli nie masz takich worków, warto je podwójnie zapakować, aby uzyskać dodatkowe zabezpieczenie i ochronę. Przewietrz pomieszczenie tak bardzo, jak to możliwe. Otwórz okna, skorzystaj z wentylatorów, klimatyzatorów i osuszaczy, aby pomóc cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu. Pomoże to usunąć nieprzyjemny zapach i obniży ryzyko rozwoju pleśni i grzybów.

Zatrzymać, czy nie?

Najbardziej logiczną rzeczą do zrobienia jest uporządkowanie możliwych do odzyskania przedmiotów od przedmiotów, których nie można odzyskać. Powinno być dość proste – rozróżnienie elementów, które zostały całkowicie zmoczone przez wodę ściekową, i tych, które być może tylko zostały przez nią nieco zniszczone i można je odratować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *