8 błędów, które mogą przerwać Twój egzamin na prawo jazdy – poznaj je!

Otrzymałeś lekcje jazdy i ciężko ćwiczyłeś. Tak? Teraz masz dość wiary i pewności siebie. To dobrze. Jednak, aby przygotować się na wielki dzień egzaminu na prawo jazdy, musisz być bardzo ostrożny, jeśli chodzi o typowe błędy, które wielu uczących się kierowców popełnia w dniu egzaminu na prawo jazdy.

Poniżej podano najważniejsze często popełniane błędy, jakie podpowiedział nam ośrodek szkolenia kierowców we Wrocławiu na potrzeby tego artykułu.

1. Toczenie zamiast zatrzymania się

Jest to jeden z najczęstszych błędów, których należy unikać podczas egzaminu na prawo jazdy. Nie rób toczenia lub niepełnego zatrzymania. Wielu uczących się kierowców zwalnia częściowo swój samochód i nie dochodzi do całkowitego zatrzymania. Jest to poważny błąd, którego należy unikać podczas egzaminu na prawo jazdy. Zwolnij swój samochód i zatrzymaj go całkowicie za linią demarkacyjną. Musisz zatrzymać się całkowicie za linią demarkacyjną. Musisz zatrzymać samochód, gdy skręcasz w prawo na skrzyżowaniu.

2. Niewłaściwa zmiana pasów

Zasygnalizuj swój zamiar podczas zmiany pasa. Użyj wskaźników, aby poinformować innych o objeździe, który zamierzasz podjąć. Przed zmianą pasa krytycznie sprawdź swoje lusterka i martwe punkty. Wiele osób zapomina o tym nawet podczas egzaminów na prawo jazdy.

Upewnij się, że odpowiednio zmieniłeś pasy. Aby to zrobić, musisz najpierw spojrzeć, włączyć kierunkowskazy lub inne sygnały, sprawdzić widok z tyłu i lusterka boczne, a na końcu włączyć głowę, aby sprawdzić, czy w martwym polu nie znajduje się jakiś pojazd. Po upewnieniu się o tym wszystkim możesz zmienić pasy.

3. Brak kontroli sterowania

Pewność siebie jest dobra, ale zbytnia jest bardzo zła. Nie kieruj jedną ręką, kierując się zbytnią pewnością siebie. Trzymaj obie ręce na kierownicy w zrównoważony sposób.

4. Nie ustępowanie pieszym

Zwróć szczególną uwagę na przejścia dla pieszych, aby przewidzieć pieszych, zwłaszcza gdy skręcasz.

5. Rozproszona jazda

Nie używaj telefonu komórkowego i nie włączaj radia podczas egzaminu na prawo jazdy. Rozproszy twój umysł i przerwie koncentrację. Przestań to robić i skup się tylko na prowadzeniu samochodu. Skup się na drodze.

6. Zamieszanie na przystankach czterokierunkowych

Podejmij właściwą decyzję, gdy znajdziesz skrzyżowanie ze znakami stopu, zwłaszcza na przystankach czterokierunkowych. Upewnij się, że znasz zastosowania różnych sygnałów i wszystkie działania, które musisz podjąć, gdy inne samochody są na skrzyżowaniu. Poczekaj, aż nadejdzie twoja kolej.

7. Obserwacja

Wielu uczniów nie zauważa prawidłowo wychodzenia ze skrzyżowania lub na rondach. Powszechne obserwacje to niedostateczna obserwacja skręcanie w lewo, skręcanie w prawo, ronda, ruszanie.

8. Zbyt wolna jazda

Wielu uczących się kierowców martwi się przede wszystkim o prowadzenie pojazdu i wybieranie trasy. W konsekwencji kończą test, jadąc bardzo wolno. Nie jest to pożądane podczas egzaminu na prawo jazdy. Dlatego musisz przyspieszyć swój samochód, gdy mijają Cię inne samochody.

Czy zbliża się Twój egzamin na prawo jazdy? Jeśli zbliża się Twój egzamin na prawo jazdy i martwisz się o którykolwiek z powyższych błędów, skontaktuj się z dobrą szkołą jazdy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *