Ciężka praca tragarz – kilka faktów, sprawdź czy się nadajesz do tej pracy

High angle view of young man sleeping underneath moving boxes

Każda praca jest w jakiś tam sposób ciężka, ponieważ absorbuje nas zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Ale człowiek jest stworzony do ruchu, więc jego odwrotność (bezruch) działa na każdego z nas niekorzystnie. Może prowadzić nawet do chorób – także psychicznych. Jesteśmy w ciągłym ruchu i nic na to nie możemy poradzić. Dzieje się to jakby poza naszym postrzeganiem (mrugnięcie powiek, bicie serca itp.)

Człowiek bez ruchu nie mógłby żyć. Są wśród nas tacy, którzy preferują ruch w postaci wysiłku fizycznego – np. pracując fizycznie jak tragarz. Oczywiście, nie tylko taka praca wymaga dużej siły fizycznej, ale jest ona tak postrzegana z powodu przede wszystkim swojej nazwy. Każdy z nas słysząc słowo „tragarz”, od razy w wyobraźni widzi człowieka dźwigającego wielkie paki na plecach.

Ale dzisiejszy tragarz, to zupełnie inny „obrazek”. Jest to człowiek, zazwyczaj pracujący w firmach transportowych, przy przeprowadzkach itp. Taki pracownik ma dziś do dyspozycji technologię, która znacznie ułatwia mu pracę. Mogą to być np. wózki widłowe, dźwigi, czy inne maszyny i urządzenia, pomagające w tej pracy. Obiektywnie „patrząc” można stwierdzić, że praca tragarza dla każdego może się przedstawiać zupełnie inaczej. Dla jednego będzie to praca ciężka, dla innego wręcz odwrotnie.

Czy każdy nadaje się do takiej pracy?

Prawdą jest, że nie ma dwóch ludzi na świecie, o identycznych preferencjach. W każdym przypadku mogą istnieć różnice (choćby subtelne – ale jednak), które sprawią, że tych dwóch ludzi zupełnie inaczej będzie postrzegać dwie identyczne czynności. Poza tym dochodzi do tego też tzw. chęć pracy. Oczywiście, życie zmusza do wielu specyficznych zachowań, jednak bez „chęci” nie da się zbyt długo wykonywać określonej pracy, ponieważ w końcu będzie się ją wykonywać źle i niedbale. Kiedy taki stan rzeczy zauważy wreszcie pracodawca, każdy wie, co może się wydarzyć. Każdy człowiek ma inne predyspozycje pracy.

Jeden może być wyśmienitym pilotem, a inny świetnym tragarzem. Jeśli znajdują się oni na właściwych miejscach (odpowiadających własnym predyspozycjom) ich życie zawodowe będzie sukcesem. Jeśli zaś zamienili by się rolami – różnie mogłoby się to skończyć. Nie każdy może być dobrym pilotem, ale i nie każdy może być dobrym tragarzem. Nie tylko ze względu na siłę fizyczną (w przypadku tragarza), ale także ze względu na w/w „chęci”.

Gdzie najczęściej pracują tragarze?

Jeśli akurat nie noszą ciężkich skrzyń na własnych plecach przez wilgotną dżunglę, mogą oczywiście pracować np. w firmie zajmującej się ogólnie pojętym transportem. Np. ta firma https://www.przeprowadzki.bielsko24.eu oferuje swoim klientom szeroko pojęty transport zarówno przy przeprowadzkach klientów fizycznych, jak i również całych firm, mogących mieć na swoim stanie pokaźną ilość narzędzi, maszyn, taśm produkcyjnych, czy innych urządzeń. Wiadomo, że w takiej firmie tragarz jest jak najbardziej potrzebnym pracownikiem. Bez niego byłoby nadzwyczaj ciężko przeprowadzić różne usługi na rzecz klientów.

1 komentarz

  1. Malina pisze:

    Taka praca wymaga siły fizycznej i prawdziwego “lubienia” pracy. Nie ma się co obawiać, praca fizyczna może jedynie nas wzbogacić zarówno w zdrowiu, jak i w urodzie. A co mają powiedzieć ci, którzy siedzą w biurze cały dzień? I oni musza sobie jakoś radzić. Warto poczytać http://medicus-dukla.pl/ jak utrzymać dobre zdrowie, a jak już coś zacznie się psuć, to można uzyskać informację od specjalistów, na konkretny temat. Oczywiście – to nie zastąpi “żywego lekarza”, ale wiedza nigdy nie była czymś przeciwnym doświadczeniom w praktyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *