Cosplay – popularne zajęcie wśród graczy

Wraz ze wzrostem popularności gier komputerowych i planszowych, pojawia się coraz więcej ochotników przebierać się za swoich ulubionych bohaterów. Jeśli jeszcze kilka lat temu słowo “cosplay” brzmiało dziwnie, to w dzisiejszych czasach każdy już wie, co to oznacza, a jeśli nie, to na pewno wie przynajmniej, o co mniej więcej chodzi.

Terminem “cosplay” określane są hobbystyczne przebierania się i wcielania w wymarzoną postać z gier lub filmów. Zjawisko to pojawiło się w Azji w latach 90-ch, ale i do tej pory utrzymuje swoją popularność. Co więcej, w dzisiejszych czasach istnieją coroczne konkursy jak EuroCosplay lub World Cosplay Summit, na których oceniane są jak stroje, tak i ich prezentacja. 

Stworzone ubrania są zawsze wykonane od samego początku z niesamowitą dokładnością i dbałością o szczegóły. W większości przypadków są zatem skomplikowane i pracochłonne. Cosplayerzy są w stanie poświęcić sporo czasu na uszycie kostiumu marzeń, w którym będą mogli wystąpić przed publicznością w konkursie strojów. Często podczas występu osoba prezentująca kostium wciela się w bohatera i nawet odgrywa krótką scenkę z jego udziałem.

Żeby poczuć się jako wojownik z gry Battlefield czy jako żołnierz z Counter-Strike wcale nie trzeba się przebierać w wyszukane kostiumy i brać udział w corocznych festiwalach. Odwiedzając na przykład strzelnicę, można zanurzyć się w świat chłodnej w dotyku broni, zapachu prochu i krążenia adrenaliny w żyłach. Dla wszystkich fanów broni palnej, adrenaliny i ekstremalnych formy rozrywki to będzie najlepszą formą cosplayu. 

Każde duże miasto posiada szeroką ofertę strzelnic. W takim miejscu każdy może zostać bohaterem shootera, niezależnie od tego, czy się jest początkującym strzelcem, czy zaawansowanym. Strzelnica Warszawa daje możliwość poznać strzelanie z różnych rodzajów broni.

Ski Jump Simulator - skoki narciarskie pl

 

Szczególnie teraz, kiedy wszyscy musieli spędzić sporo czasu w domu, pojawiła się nowa armia miłośników gier komputerowych i filmów science fiction. Czy oznacza to, że również wystąpi boom w tej sferze i audytoria cosplayerów się rozrośnie? Prawdopodobnie odpowiedź na to pytanie dowiemy już na kolejnej edycji światowych konkursów z przebierania się.

 

Polecamy:
Studia podyplomowe na kierunku Ochrona środowiska szansą na dalszy rozwój kariery

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *