Czy opłaca się kupować nieruchomości w Hiszpanii?

malaga-real-estate-residency-spain

Nieruchomości dodatkowym środkiem zarobku

Nie jest tajemnicą, że nieruchomości są doskonałą, niezmienną dobrą lokatą kapitału, jednak dają nam również możliwość dodatkowego zarobku. Taka możliwość istnieje na przykład w przypadku wynajmu posiadanej przez nas nieruchomości i może się okazać, że wcale nie musi to być wynajem długoterminowy. W dłuższej perspektywie i w zależności od położenia samej nieruchomości może się okazać, że wynajem wakacyjny przyniesie nam suma summarum większe korzyści, jednak aby to się stało konieczne jest spełnienie kilku warunków, min. dobrej lokalizacji posiadanej nieruchomości. Dziś przyjrzymy się tym położonym w Hiszpanii.

Własna nieruchomość za granicą- czemu nie?

W większości przypadków posiadanie własnej nieruchomości poza granicą kraju wydaje się raczej mało prawdopodobne. Jest to spowodowane głównie kwestiami finansowymi- zazwyczaj jesteśmy właścicielami jednej nieruchomości, jeśli posiadamy ich więcej, to zazwyczaj otrzymujemy je w spadku po starszych członkach rodziny i znajdują się one w bliskim położeniu od naszego miejsca zamieszkania. Tymczasem okazuje się, że nieruchomość w Hiszpanii  można kupić już za kilkanaście tysięcy euro, a formalności nie są tak skomplikowane jak nam się początkowo wydaje.

Korzyści z zagranicznej kwatery

lotnisko parking wrocławJeśli mamy taką możliwość, to kupujemy dodatkową nieruchomość głównie w celach zarobkowych, natomiast do własnego wypoczynku wykorzystujemy wakacje w wybranym miejscu, które są zazwyczaj określone w czasie. Jeśli chcemy zarobić na zagranicznej kwaterze, to powinniśmy określić przede wszystkim kilka cech wybranego lokalu, które mogą bezpośrednio wpłynąć na częstotliwość jego wyboru i odwiedzin, co w prostej linii przekłada się na zyski. Osoby odwiedzające miejscowości turystyczne zwracają uwagę na odległość od lotniska czy stacji pociągów, ale również lokalizację względem centrum miasta i dostępnych atrakcji. W celu szukania dodatkowych klientów warto jest wziąć pod uwagę skorzystanie z oferty pośrednika najmu, jednak należy pamiętać, że dochód z wynajmu należy wówczas podzielić zgodnie z umową.

Dla kogo nieruchomości?

Nieruchomości są wciąż opłacalną formą dodatkowego zarobku i lokowania oszczędności. Aby jednak mądrze zagospodarować nasze pieniądze należy z ostrożnością przyglądać się ofertom sprzedaży, aby nie tylko bezpiecznie ulokować nasze pieniądze, ale również mieć możliwość dodatkowo je zarobić. Kraje śródziemnomorskie mogą cieszyć się jeszcze dość atrakcyjnymi cenami nieruchomości, więc jest to czas na znalezienie wartościowej nieruchomości w Hiszpanii w atrakcyjnej cenie. Warto jest rozważyć taką możliwość inwestycji, bowiem jej mądry wybór daje możliwość późniejszego jej sprzedania za wyższą cenę, dając możliwość jednorazowego, ale dużo wyższego zastrzyku gotówki. Decydując się na inwestycję w nieruchomości warto jest zachować rozwagę i zdrowy rozsądek, dzięki czemu jesteśmy w stanie dorobić dodatkowe, niemałe pieniądze, a Hiszpania i jej urok mogą nas dodatkowo przekonać do podjęcia decyzji.

2 komentarze

  1. Leokadia pisze:

    Zawsze nieruchomości były najlepszą inwestycją, ponieważ ziemia nigdy nie traci na wartości. A jeszcze ewentualne działki w miastach i do tego z zabudowaniami (mieszkaniami) – tutaj się nie straci. No chyba, że ktoś zakupi nieruchomość w kraju, gdzie prowadzone są działania wojenne – ale to tylko skrajności. Jak już ma się taką nieruchomość, należy ją odpowiednio wystroić – aby ewentualnie wynająć i zarabiać na tej inwestycji. Można zorientować się tu: projektant wnętrz Jasło. Nieruchomość dla inwestora jest jak … ciastko. Pomimo że się je zje, to ono wciąż jest 🙂

  2. Basia pisze:

    Wydaje mi się, że się opłaca ze względu na to, iż do Hiszpanii przybywa coraz więcej turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *