Czy powietrze, którym oddychamy w pomieszczeniu jest czyste?

Wiemy, jak niebezpiecznie wzrosły poziomy zanieczyszczeń poza naszymi domami. Wraz ze wzrostem liczby budów, natężeniem ruchu i wyczerpującą się zielenią, jakość powietrza w pomieszczeniach ulega również pogorszeniu bez względu na to, jak często regularne jest czyszczenie i odkurzanie w naszej przestrzeni życiowej. Mimo wszystko nasze dzieci nadal chorują i doświadczają trudności w oddychaniu.

Czy powietrze, którym oddychamy, jest naprawdę czyste i bezpieczne przed szkodliwymi zanieczyszczeniami?

Pozwól nam przedstawić Ci pewne informacje na temat zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach i sposobach ochrony przed tymi zanieczyszczeniami. Możesz po przeczytaniu tego artykułu pogłębić swoją wiedzę zaglądając na stronę airly. Zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach odnosi się do fizycznych, biologicznych i chemicznych właściwości powietrza wewnątrz pomieszczeń domów, budynków lub instytucji. Zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach jest niebezpieczne, ponieważ wiadomo, że powietrze w pomieszczeniach jest 10 razy bardziej skoncentrowane z zanieczyszczeniami niż powietrze na zewnątrz.

Główne przyczyny zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach obejmują:

  • Kurz

  • Środki owadobójcze i inne chemikalia

  • Produkty uboczne chloru

  • Perfumy

  • Dym tytoniowy

  • Pleśń i pyłek

  • Chemiczne środki czyszczące i rozpuszczalniki do użytku domowego

  • Sierść zwierząt domowych i wiele innych

Skutki zdrowotne zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach wahają się od krótkoterminowych skutków, takich jak podrażnienie oczu i gardła, po długotrwałe skutki, astmę, choroby układu oddechowego, a nawet raka. W przypadku narażenia na wysokie poziomy niektórych zanieczyszczeń, takich jak tlenek węgla, może nawet spowodować natychmiastową śmierć.

KrzemZanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach ma większy wpływ na dzieci niż na dorosłych.

Może zmniejszyć i osłabić wzrost płuc, czyniąc dzieci bardziej podatnymi na przeziębienie i grypę, co powoduje obturację dróg oddechowych u dzieci, a nawet wpływa na ich wyniki w nauce i wydajność. Zatem w jaki sposób można zapobiec zagrożeniom dla zdrowia powietrza w pomieszczeniach?

Zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach jest poważnym problemem i wpływa na zdrowie i funkcjonowanie osób mieszkających w naszych domach, zwłaszcza dzieci. Dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę rodziców na różne sposoby, w jaki możemy temu zapobiec, przynajmniej w stopniu zdrowym.

Należy zawsze otwierać okna i włączać wentylatory wyciągowe w łazienkach i kuchniach podczas gotowania, czyszczenia i podczas używania sprayów do włosów lub innych środków chemicznych. Odpowiednia wentylacja może również zminimalizować wilgotność wewnątrz pomieszczeń, która może powodować pleśń.

Utrzymywanie roślin w domu nie tylko służy jako wspaniały wystrój domu, ale także pomaga w czyszczeniu toksycznych zanieczyszczeń wewnątrz pomieszczeń, takich jak benzen i formaldehyd. Oczywiście też nie zezwalaj na palenie w pomieszczeniach: dym papierosowy zawiera około 70% substancji rakotwórczych i toksyn, które mogą pozostawać w Twoim domu przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *