Umowa sprzedaży samochodu – czy jest konieczna gdy oddajemy auto do skupu?

Sprzedaż samochodu bywa problemowa i może napsuć właścicielowi auta sporo nerwów. Warto więc dobrze się do niej przygotować, a jednocześnie rozważyć, jaka forma sprzedaży będzie najbardziej korzystna. A opcji do wyboru jest naprawdę sporo.

Właściciel samochodu, który chce się go szybko pozbyć, powinien zastanowić się, w jaki sposób go sprzedać. Może go wstawić do komisu, trzeba jednak wtedy liczyć się z tym, że na jego samochód przez długi czas może nie być żadnego zapotrzebowania. W czasie sprzedaży natomiast musi oddać prowizję właścicielowi komisu, a to oznacza, że cena uzyskana za zbycie samochodu może nie być do końca satysfakcjonująca. Nic więc dziwnego, że komisy samochodowe z roku na rok cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem i popularnością. Wraz z rozwojem internetu i powstaniem wielu branżowych portali ogłoszeniowych można bowiem sprzedawać samochody bez konieczności korzystania z usług komisów, które mają wyjątkowo drogą ofertę.

Sprzedaż poprzez ogłoszenie

Dobrą alternatywą dla oddania samochodu do komisu może być wystawienie go na portalach ogłoszeniowych. Rozwiązanie jest o tyle korzystne, że właściciele komisów też bazują na wystawianiu ogłoszeń w internecie. Jeśli wystawimy je samodzielnie, nie trzeba będzie dzielić się z komisem prowizją. Jednak wystawianie ogłoszeń ma sporo minusów. Przede wszystkim, trzeba będzie liczyć się z koniecznością odpowiadania na wiele zapytań, maili, telefonów i wiadomości. Wielu potencjalnych klientów będzie chciało oglądać auto, a może się okazać, że w efekcie końcowym i tak nikt go nie kupi. Właściciel samochodu, który sprzedaje samochód na podstawie ogłoszenia, musi również pamiętać, aby przygotować odpowiednią umowę kupna-sprzedaży, która będzie zabezpieczała wszystkie interesy obu stron transakcji.

Skup samochodów – wygodna i solidna opcja

kołpaki samochodowe sklep internetowyJeśli chcesz szybko i bezproblemowo sprzedać samochód nawet tego samego dnia, dobrym rozwiązaniem może być również skorzystanie z oferty skupów samochodów, których powstaje coraz więcej w mniejszych i większych miastach. Solidny auto skup Wrocław to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą auto sprzedać praktycznie od ręki. Wystarczy umówić się z pracownikiem skupu na spotkanie, poczekać aż wyceni on samochód. Jeśli cena jest satysfakcjonująca, wystarczy zgodzić się na transakcję, a pracownik skupu załatwi wszystkie formalności. Oczywiście, w czasie sprzedaży samochodu będzie potrzebna umowa kupna-sprzedaży, ale za to właściciel samochodu nie będzie musiał przejmować się jej przygotowaniem. To po stronie skupu jest wypełnienie wszystkich formalności. Dla osoby sprzedającej jest to więc oszczędność czasu i nerwów. Nie trzeba czekać tygodniami, aż znajdzie się chętny na samochód, nie trzeba płacić żadnej prowizji, jak w przypadku komisu. W kilka chwil można sprzedać samochód i nie przejmować się żadnymi formalnościami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *