Laserowe usuwanie blizn po trądziku – rodzaje, wady, zalety

Faktem jest, że ogromna większość ludzi cierpi na trądzik w pewnym momencie swojego życia. Jednak naprawdę nieszczęśliwi z tych to 30%, którzy doświadczają blizn po trądziku. Jest na to sposób: zabieg laserowy.

Rodzaje laserów używanych do usuwania blizn potrądzikowych są podzielone na dwie odrębne kategorie. Oba mają różne zalety i wady.

Pierwszy typ to lasery w odniesieniu do których potrzebny jest dużo mniejszy czas regeneracji. Jednak wyniki nie są tak imponujące jak to, co zapewnia drugi typ lasery. Nie są w stanie usunąć żadnej tkanki, ale sprawiają, że skóra wokół dotkniętych bliznami obszarów staje się mocniejsza i zwiększa produkcję kolagenu. NdYAG i dioda oraz najczęściej używane lasery tego typu.

Chociaż prawdą jest, że lasery drugiego rodzaju zapewniają taki rodzaj zabiegu na usuwanie blizn warszawa, które wymaga więcej czasu regeneracji, wyniki są znacznie bardziej imponujące niż powyższe, a blizny można skutecznie usunąć. Bardzo interesujący jest sposób w jaki te lasery usuwają blizny. Oprócz erozji lub ścierania powierzchni blizn, zaciskają one również włókna kolagenu pod powierzchnią skóry. Dwutlenek węgla i Erb YAG to dwa najczęściej stosowane lasery ablacyjne stosowane w usuwaniu blizn potrądzikowych.

Zalety leczenia laserowego – trądzik

Z racji tego, że żadna z wyżej wymienionych zabiegów laserowych nie jest szczególnie inwazyjna – nie ma potrzeby pozostawania w szpitalu, co czyni te rozwiązania bardziej pożądanym niż inne zabiegi i operacje skórne. Leczenie laserowe jest naprawdę skuteczne. Dostrzeżesz zauważalną zmianę w fakturze skóry, a nawet uzyskasz trwałe rezultaty. Zależy to od rodzaju leczenia laserowego, z którego skorzystasz – a naprawdę jest wiele do wyboru wśród tych, które należą zarówno do kategorii ablacyjnych, jak i nie ablacyjnych laserów.

Laser nie używa żadnych sztucznych dodatków ani chemikaliów, dlatego nie wystąpią żadne reakcje alergiczne ani ogniska stanów zapalnych, które mogą wystąpić podczas innych zabiegów. W przeciwieństwie do operacji i innych zabiegów, lasery celują w obszary precyzyjni, pozostawiając części skóry, które nie mają trądziku absolutnie nienaruszone. To ogromna korzyść dla osób o szczególnie wrażliwej skórze na całej twarzy.

Wady leczenia laserowego – trądzik

Dostępność może być problemem. W zależności od miejsca pobytu może być trudno znaleźć centrum odmładzania skóry z pełną gamą różnych zabiegów laserowych. Kwestia okresu regeneracji też może być problemem, bo Twoja skóra będzie wyglądać na czerwoną i podrażnioną. Owszem lasery nie palą skóry, ale nowe odsłonięte warstwy będą wrażliwe na:

  • naturalne elementy

  • chemikalia

  • środowisko

Jeśli odcień skóry jest ciemniejszy, może wydawać się odbarwiony. Aby ułatwić proces regeneracji naskórka, ważne jest, aby trzymać się instrukcji dermatologa.

Może to być kosztowna forma leczenia. Chociaż cena różni się ona w zależności od praktyki i regionu, nawet po zabiegu na małej powierzchni skóry, wydasz dużo. Oczywiście zależy to również od rodzaju leczenia laserowego, które musisz przejść, a także od głębokości blizn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *