Akcesoria i dodatki na przyjęciach okolicznościowych – co jest w modzie?

Organizacja imprez okolicznościowych to spore wyzwanie, które warto realizować z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu będziemy mieć wszystko dokładnie zaplanowane i dopięte na ostatni guzik. Przy planowaniu przyjęcia należy pamiętać zarówno o takich kwestiach, jak zamówienie lokalu, zrobienie listy gości czy zaplanowanie menu, jak i o dodatkach i akcesoriach dekoracyjnych, który podkreślają uroczysty charakter wydarzenia.

Przyjęcia okolicznościowe coraz częściej organizujemy w wynajętych lokalach, które są w stanie pomieścić dużą liczbę gości. Doskonale sprawdzają się nie tylko w przypadku wesel, ale również imprez z okazji komunii, chrztu czy urodzin i innych ważnych uroczystości rodzinnych. Jeśli wynajmujemy salę, najczęściej nie musimy martwić się planowaniem jedzenia. Zwykle bowiem impreza odbywa się w restauracji czy hotelu, a więc w miejscu, w którym kuchnia jest pod ręką i można skorzystać z przygotowywanego w niej jedzenia.

Dekoracje na imprezy

Aby impreza była udana i zapamiętana, musi mieć odpowiednią oprawę i klimat, który zapadnie w pamięć gości. Jeśli więc mamy już wynajętą salę i zaplanowane jedzenie, dobrze jest pomyśleć o różnego rodzaju dekoracjach. Bardzo ważne jest przede wszystkim dekoracyjne nakrycie stołów czy delikatne dekoracje na krzesłach. Warto zadbać o to, by wszystkie akcesoria były do siebie idealnie dopasowane i tworzyły kompozycyjną całość. Nie najlepszym pomysłem jest wybieranie rożnych dodatków niepasujących do siebie, gdyż wtedy eleganckie wnętrze dosyć szybko zamieni się w salę pełną chaosu i bałaganu. W dekoracjach warto zachować umiar i zdrowy rozsądek, gdyż nadmiar i przesyt są po prostu niewskazane.

Nie zapomnij o balonach

Praktycznie żadna impreza, bez względu na okazję, nie może się odbyć bez przeróżnych dekoracji balonowych. W ofercie sklepów z akcesoriami imprezowymi możemy znaleźć przeróżne dekoracje na 18 urodziny, wieczory panieńskie, komunie, chrzciny czy wesela. Balony sprawdzają się doskonale, gdyż są duże, efektowne, a przy tym niedrogie. Wśród najmodniejszych ostatnio balonów najchętniej wybierane są duże balony w nietypowych kształtach, a także balony litery i cyfry. Można z nich tworzyć efektowne dekoracje i napisy do zawieszania pod sufitem czy na ścianach. Balony to rozwiązanie, które sprawdzi się zawsze, bez względu na okazję. Zawsze jednak warto zadbać o to, by wybierać produkty od sprawdzonych producentów, dobrej jakości, trwale i wytrzymałe. Tanie chińskie balony, które można bez problemu znaleźć w wielu sklepach, mają to do siebie, że często pękają już w momencie nadmuchiwania, są więc kiepskim rozwiązaniem, jeśli zależy nam na dekoracjach, które w niezmienionym stanie przetrwają do końca imprezy. Trzeba też pamiętać, ze kiepskiej jakości dekoracje i akcesoria mogą zawierać szkodliwe substancje i materiały, tym bardziej są niewskazane, jeśli chcemy z nich korzystać w dużych ilościach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *