Czyste biuro, czyli podpowiadamy jak znaleźć solidną firmę sprzątającą.

Clean-Office-1-e1493048332219

Utrzymanie czystego i sanitarnego środowiska biurowego ma kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojej firmy. Większość firm zatrudni profesjonalną firmę zajmującą się sprzątaniem, a nie wynajmuje pełnoetatowego dozorcy. Obsługa zazwyczaj pojawia się po godzinach, czyszcząc wszystkie obszary biura. W Twoim mieście prawdopodobnie znajdziesz kilka firm zajmujących się sprzątaniem biur, więc musisz wybrać taką, która jest odpowiedni dla Ciebie. Mimo, że możesz oszczędzać, firma związana z najniższym kosztem nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

Uzyskaj oferty cenowe od firm z Twojej okolicy.

Firmy będą musiały odwiedzić Twoją firmę w celu oceny pracy. Kiedy otrzymasz ten cennik, poproś o listę świadczonych usług. Większość z nich zapewni mycie, odkurzanie, czyszczenie i odkażanie łazienki. Niektórzy mogą czyścić dywany kilka razy w roku, ale może być to być bądź nie wliczone w podaną cenę.

Zapytaj o dowód ubezpieczenia.

Chcesz firmy zajmującej się sprzątaniem, która ma swoje ubezpieczenie, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nie będziesz odpowiedzialny za osobę sprzątającą podczas czyszczenia.

Przeczytaj umowę.

Większość firm chce, abyś podpisał umowę, rezerwując ich do swojej dyspozycji przez pewien czas. Jednakże, jeśli nie jesteś zadowolony z usługi świadczonej przez firmę, potrzebujesz możliwości zrezygnowania z usług. Możesz na przykład poszukać firmy, która ma okres próbny, lub takiej, z którą umowa odbywa się w kontrakcie miesięcznym, a nie rocznym.

Zastanów się nad doświadczeniem firmy.

Niektóre firmy mają wieloletnie doświadczenie za sobą, co oznacza, że możesz mieć pewność, że opracowali swój własny system czyszczenia i dobrze sobie radzą w obsłudze wszelkich problemów związanych z czyszczeniem. Jeśli wszystkie inne rzeczy są takie same, wybierz firmę z większym doświadczeniem oraz taką, która korzysta z naprawdę dobrych środków czyszczących. Jeśli na umowie zobaczysz, że produkty z których korzystają pochodzą z https://eurochemia.eu/ to nie musisz się o nic martwić.

Uzyskaj referencje od firmy

Firma zajmująca się sprzątaniem wysokiej jakością będzie w stanie dostarczyć Ci referencje od swoich klientów. Skontaktuj się z osobami, które wystawiły te referencje i zapytaj, jak bardzo są zadowoleni z usług czyszczenia, które firma dostarcza.

Wskazówki końcowe

Jeśli martwisz się „zielonym” aspektem swojej firmy poszukaj firmy zajmującej się czyszczeniem, która używa produktów przyjaznych dla środowiska.

Przed zatrudnieniem usługi sprzątania, porozmawiaj z kilkoma firmami lub osobami zajmującymi się czyszczeniem. Zapytaj, kto im dostarczy sprzęt czyszczący. Ważne jest też konkretne wyznaczenie obszarów do czyszczenia. Warto poświęcić kilka minut na sprawdzenie, które obszary Twojego biura zostaną uwzględnione w planowanym sprzątaniu. Upewnij się, że znajdziesz usługę sprzątania, która akceptuje Twoje prośby.

Pamiętaj też, że w każdej chwili możesz znaleźć nową agencję, jeśli ta wybrana nie spełni Twoich oczekiwań. Najważniejsze, jest by odpowiednio wywiązywała się ze swoich obowiązków.

2 komentarze

  1. Znalezienie profesjonalisty, na dodatek do sprzątania w firmie to niełatwe zadania. Długo szukałam fachowca, zanim trafiłam na Anilop z Krakowa. Tak jak w artykule, zwracałam uwagę na każdy aspekt z osobna i sprawdziło się 🙂

  2. Sander pisze:

    Chciałabym kupić do domu nowe dywany, gdyż moje są już bardzo wiekowe i na pewno nie pełnią funkcji ozdobnej. Na https://www.kochamydywany.pl/dywany-agnella znalazłam kilka pięknych modeli i rozważam zakup. Nie wiem jednak, czy kupowanie dywanów przez internet to dobre rozwiązanie? Czy można mieć pewność, że na żywo będą prezentowały się tak samo dobrze jak na zdjęciach w sklepie? Jak myślicie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *